"Słuchanie antyklerykałów zagraża Kościołowi"

"Słuchanie antyklerykałów zagraża Kościołowi"
(fot. sw.gov.pl)
KAI / pz

"Często pojawia się w nas pokusa myślenia, że wiemy lepiej, jak Kościół powinien wyglądać, jaki Kościół powinien założyć Jezus" - pisze abp Józef Michalik w najnowszym wydaniu Niedzieli (nr 48 z 27 listopada). Przewodniczący KEP przestrzega przed "radami jakich udzielają nam antyklerykalne gazety i środowiska" i dostosowywaniem Kościoła do swoich wizji i potrzeb, a nie odnoszeniem do realizacji planów Pana Boga.

W felietonie "Uczynić Kościół swoim domem" abp Michalik pisze, że "wszyscy musimy szukać jedności z Chrystusem poprzez jedność z Kościołem i z papieżem". "Tu mogłoby zaistnieć prawdziwe zagrożenie dla Kościoła w Polsce - jeśli tę sprawę zaniedbamy, jeśli pójdziemy za radami, , od 20 lat siejące niechęć do Kościoła w Polsce" - pisze abp Michalik.

Zaznacza, że Kościół "nie może zwątpić w żadnego człowieka, bo to człowiek jest drogą Kościoła, zwłaszcza błądzący człowiek". Przypomina, że chrześcijanin powinien modlić się za osoby walczące z Kościołem.

Wyrażając niepokój z oddalania się od Kościoła wielu ludzi, zwłaszcza ludzi młodych, abp Michalik zauważa, że w ostatnich latach jest coraz więcej środków przekazu, ruchów i wspólnot świeckich, które głębiej angażują się w program duszpasterski Kościoła.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Słuchanie antyklerykałów zagraża Kościołowi"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.