Śmiertelnie chory przyjął święcenia kapłańskie

Śmiertelnie chory przyjął święcenia kapłańskie
(fot. shutterstock.com)
KAI / slo

Ze względu na możliwość rychłej śmierci nieuleczalnie chory mężczyzna we Włoszech otrzymał wcześniejsze święcenia kapłańskie. 38-letni Salvatore Mellone został wyświęcony na księdza katolickiego 16 kwietnia w Barletcie na południu Włoch przez miejscowego biskupa, poinformowały media tego kraju.

Dwa dni wcześniej do cierpiącego na zaawansowaną postać raka zadzwonił papież Franciszek prosząc, by nowy kapłan udzielił mu jako pierwszemu swego błogosławieństwa. Papieska prośba została spełniona i nowo wyświęcony kapłan jako pierwszego w dniu swoich święceń pobłogosławił Franciszka.
"Być księdzem choć jeden dzień oznaczało dla niego wypełnienie Bożego projektu", napisał w swoim przesłaniu arcybiskup Trani, Giovanni Battista Pichierri. Podkreślił, że Salvatore Mellone kontynuował swoje studia w seminarium duchownym nie bacząc na postępującą chorobę. Ze względu na ciężką chorobę arcybiskup skrócił mu okres studiów z sześciu do czterech lat tak, aby mógł wcześniej otrzymać święcenia. Mellone wstąpił do seminarium w 2011 roku, w rok później zachorował na raka.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Śmiertelnie chory przyjął święcenia kapłańskie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.