Solidaryzują się z abp. Józefem Michalikiem

Solidaryzują się z abp. Józefem Michalikiem
(fot. PAP/Wojciech Pacewicz)
7 lat temu
KAI / pz

Coraz więcej osób wyraża solidarność z arcybiskupem Józefem Michalikiem w związku z falą ataków na jego osobę w mediach. Ich liczba wciąż rośnie, do soboty do godz. 13.30 było blisko 3700 wpisów. Poparcia przewodniczącemu Konferencji Episkopatu Polski można udzielić na stronie internetowej archidiecezji przemyskiej: www.przemyska.pl.

W ubiegłym tygodniu moderatorzy stowarzyszeń, wspólnot i duszpasterstw archidiecezji przemyskiej w specjalnym liście wyrazili poparcie dla abp. Józefa Michalika. "Jako duszpasterze jesteśmy zaniepokojeni falą oszczerstw, manipulacji i przeinaczeń, którą inspirują i podsycają środki masowego przekazu" - napisali.

Kapłani wyrazili solidarność z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski i metropolitą przemyskim, i poparli jego słowa, że ideologia gender, promocja praktyki in vitro i żądania możliwości adopcji dzieci przez pary homoseksualne stanowią wielorakie zagrożenia dla życia rodziny.

Innych księży i ludzi świeckich zachęcili do poparcia listu. Można to zrobić na stronie internetowej archidiecezji przemyskiej: www.przemyska.pl. Od czwartku liczba popierających szybko rośnie. Obecnie jest już 3674 wpisów, niektóre dotyczą kilku osób. Solidarność wyrażają nie tylko kapłani ale również ludzie świeccy z całej Polski, w tym także osób publicznych. Jednym z popierających jest o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Solidaryzują się z abp. Józefem Michalikiem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.