Spotkanie przy kawie z bp. Polakiem

Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się dzisiejsze "dziennikarskie spotkanie przy kawie" z bp. Wojciechem Polakiem. Tym razem poświęcone ono było takim zagadnieniom, jak gender, małżeństwa homoseksualne czy eutanazja.

W tym kontekście dziennikarze pytali sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski, czy w związku z rezygnacją z urzędu, złożoną przez Benedykta XVI, może zmienić się podejście Kościoła do takich zagadnień jak aborcja, eutanazja czy homoseksualizm. "Cała rzeczywistość Kościoła i nauczania kościelnego w sprawach wiary i moralności to jest rzeczywistość, która sięga podstaw - stwierdził bp Polak. - Papież jest tu człowiekiem nauczającym, ale nie człowiekiem wymyślającym i to jeszcze w kontekście współczesnej kultury, która naciska różnymi formami, także filozoficznymi czy innymi, żeby następowała zmiana tego, co jest nauczaniem Kościoła".

DEON.PL POLECASekretarz episkopatu dodał, że ani w tej, ani w innych sprawach, jeśli chodzi o fundamenty, na których oparta jest nauka Kościoła, zmian nie będzie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Spotkanie przy kawie z bp. Polakiem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.