ŚRK zachęca do udziału w Światowym Tygodniu Modlitw o Pokój w Izraelu i Palestynie

ŚRK zachęca do udziału w Światowym Tygodniu Modlitw o Pokój w Izraelu i Palestynie
(fot. Katya Shut / shutterstock)
KAI / pch

Sekretarz generalny Światowej Rady Kościołów (ŚRK) pastor Olav Fykse Tveit w specjalnym liście zaapelował "do wszystkich ludzi dobrej woli" o udział w tegorocznym Światowym Tygodniu Modlitw o Pokój w Izraelu i Palestynie.

Organizowany jest on rokrocznie w trzecim tygodniu września. W tym roku w ramach dniach 16-23 września będzie on przebiegać pod hasłem "Młodzież i dzieci: budzić nadzieję i prowadzić do zmian" - poinformowała wiedeńska fundacja Pro Oriente.

Według pastora Fykse Tveita, chrześcijanie muszą dawać świadectwo w akcjach pokojowych. "Pragniemy zwrócić uwagę odpowiedzialnych polityków, a także całej opinii społecznej, na smutną i nierozwiązaną, niemal zapomnianą sytuację, która nie przynosi korzyści ani Izraelczykom, ani Palestyńczykom" - podkreślił sekretarz generalny ŚRK.

Przypomniał, że na skutek konfliktów najbardziej cierpi młodzież i dzieci. A przecież przyszłość Ziemi Świętej leży w rękach młodych ludzi. Po ponad 50 latach okupacji na terenach palestyńskich zbyt wiele dzieci "musi wzrastać w strachu, ubóstwie i braku nadziei". Zbyt wielu młodych nie ma dostępu do normalnego wychowania, nie może też znaleźć odpowiednich miejsc pracy.

Nadal jednak istnieje nadzieja na sprawiedliwy pokój, czytamy w liście pastora Fykse Tveita. Swoje zaproszenie do udziału w Światowym Tygodniu Modlitw, ŚRK kieruje do wszystkich wspólnot chrześcijańskich, organizacji chrześcijańskich i społecznych oraz do wiernych.

Poprzez udział w tej inicjatywie, uczestniczenie w nabożeństwach, spotkaniach i różnych formach wsparcia, możemy wspólnie przyczynić się do sprawiedliwego pokoju między Izraelczykami i Palestyńczykami.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

ŚRK zachęca do udziału w Światowym Tygodniu Modlitw o Pokój w Izraelu i Palestynie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.