Stolica Apostolska złożyła życzenia muzułmanom

Fot. depositphotos.com
KAI /kb

Milionom muzułmanów rozsianych na całym świecie Stolica Apostolska złożyła życzenia z okazji obchodzonego przez nich Ramadanu.

Jest to miesięczny post wyznawców islamu, któremu obok modlitwy towarzyszy jałmużna.

DEON.PL POLECA


Watykańskie przesłanie nosi tytuł „Chrześcijanie i muzułmanie świadkami nadziei”. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego przypomina w nim, że Ramadan jest czasem błogosławieństwa i wzrostu duchowego.

Nawiązując do trwającego czasu pandemii i kolejnych lockdownów wskazuje, że bardzo potrzebujemy w tym okresie opieki boskiej oraz gestów ludzkiej solidarności takich jak choćby telefonu do bliskich, pomocy w kupieniu leków i żywności czy zwykłych słów wsparcia.

Kard. Miguel Áyuso Guixot odaje, że nadzieja zakłada optymizm, którego bazą jest przekonanie, iż jesteśmy w rękach Opatrzności. Podkreśla, że wypływa ona z przekonania o dobru, które jest zapisane w sercu każdego człowieka.

Dzięki temu, jak dodaje, międzyludzkie braterstwo, wyrażające się na wiele różnych sposobów, staje się źródłem nadziei dla świata.

Watykański hierarcha przypomina też słowa papieża Franciszka z encykliki „Fratelli tutti”:

„Nadzieja jest odważna, potrafi spoglądać dalej, poza osobistą wygodę, poza małe pewności i zadowolenia, które zawężają widnokrąg, aby otwierać się na wielkie ideały, czyniące życie piękniejszym i godniejszym”.

Watykańskie przesłanie na Ramadan kończy zapewnienie, że chrześcijanie i muzułmanie są we

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Stolica Apostolska złożyła życzenia muzułmanom
Komentarze (2)
17 kwietnia 2021, 09:37
Nie słyszałem, by przywódcy muzułmańscy pisali nam życzenia z okazji naszych świąt, zwłaszcza Wielkanocy. Ale może nie mam wiedzy na ten temat. I druga sprawa. Jak teraz podchodzi policja w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwecji itp., do zgromadzeń wyznawców islamu z okazji ramadanu? Czy też tak radykalnie? Słyszałem ze w Niemczech bardzo liberalnie. No to jesteśmy w domu. I wszystko jasne. Jednym wolno a drugim nie. Raz jest pandemia a innym razem jej jakoś czasowo nie ma.
JW
~Jarosław W
17 kwietnia 2021, 01:33
Czasem blogoslawienstwa??? Czyjego? Bo chyba nie Bog blogoslawi ludziom, ktorzy za najwiekszy grzech uwazaja wiare w Jego Syna