Amerykański portal krytykuje łamanie obostrzeń w Watykanie

Amerykański portal krytykuje łamanie obostrzeń w Watykanie
Fot. Raimond Klavins / depositphotos.com
KAI/mł

Znany z bezkompromisowych tekstów amerykański portal dziennikarski Daily Beast krytykuje nieprzestrzeganie obostrzeń podczas obchodów Niedzieli Miłosierdzia Bożego w Watykanie. "Niestety ani papież, ani towarzyszący mu księża nie mieli na sobie masek i nie zachowywali niezbędnych odstępów między sobą".

O nieprzestrzeganiu nawet przez samego papieża ograniczeń i przepisów antywirusowych napisał 12 kwietnia znany z bezkompromisowych tekstów portal dziennikarski Daily Beast. W korespondencji z Rzymu katolicki dziennikarz-watykanista Robert Mickens zwrócił uwagę na zachowanie wielu wiernych i samego Franciszka po Mszy św. w Watykanie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 11 bm. Na filmie wideo z tej uroczystości można było zobaczyć długi rząd wiernych podchodzących do Ojca Świętego i całujących jego pierścień po kolei, bez żadnych zabezpieczeń sanitarnych między poszczególnymi pocałunkami.
W sprzeczności z zasadami sanitarnymi

Autor podkreślił, że "niestety ani papież, ani towarzyszący mu księża nie mieli na sobie masek i nie zachowywali niezbędnych odstępów między sobą". Zauważył, że stało to w jaskrawej sprzeczności z zasadami sanitarnymi w kraju, który przechodzi właśnie przez trzecią fazę pandemii i w którym tylko w zeszłym miesiącu odnotowano rekordową liczbę 114 tys. zgonów z tego powodu.

Zdaniem Mickensa ”większość mediów nie zwróciła wprawdzie na to uwagi, ale papież w tej sprawie nie jest poza krytyką. Jest to nieodpowiedzialna postawa, która daje zły przykład innym". Papież i wszyscy pracownicy Watykanu są zaszczepieni, ale wygląda na to, że albo zapomnieli, albo nie przywiązują wagi do przepisów nakazujących nadal noszenie masek i zachowywanie odległości – stwierdził dziennikarz.

Rzym w "pomarańczowej strefie" 

Portal wskazał także na fakt, że Rzym znalazł się w “pomarańczowej strefie” ograniczeń pandemicznych z powodu wysokiej liczby zakażeń i małej liczby miejsc w szpitalach. A mimo to “Watykan albo nie jest tego świadomy, albo nie zwraca uwagi na ten fakt ani na to, że organizowanie dużych zgromadzeń, jak to, które pokazano na wideo, normalnie jest zagrożone bardzo wysokimi karami pieniężnymi” – napisano na Daily Beast.

KAI / mł

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grace Ellis

Jak zostać przyjacielem Jezusa?

Słowa papieża Franciszka będą dla dzieci drogowskazem. Powiedzą jak żyć na wzór Pana Jezusa i zachęcą do odważnego opowiadania o Nim.

W tej kolorowej książeczce słowa Ojca Świętego zostały połączone z...

Skomentuj artykuł

Amerykański portal krytykuje łamanie obostrzeń w Watykanie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.