Stop nienawiści, wspierajmy dobro w internecie

Stop nienawiści, wspierajmy dobro w internecie
(fot. viteez/flickr.com)
KAI / drr

Znany w całej Polsce propagator idei transplantologii, laureat konkursu na Proboszcza Roku 2005 uważa, że liczne wpisy pozostawiane obecnie w internecie są zaprzeczeniem zasady miłości bliźniego. Ksiądz proponuje, by pod hasłem "Dobra e-Walka" skupić się na reklamie dobra i miłości w sieci za pomocą pozytywnych postów.

- To straszne, że chrześcijanie, katolicy, ci, którzy mówią, że wierzą w Boga i chcą realizować przykazanie miłości, w komentarzach pokazują coś przeciwnego - zauważa duchowny przypominając, że biblijną zasadę, by "zło dobrem zwyciężać", realizowaną przez bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, należy samemu wcielać w życie.

Proboszcz zauważył, że gdy w sieci pojawi się artykuł, niekoniecznie związany z Kościołem, od razu pojawiają się negatywne komentarze. Nieliczne pozytywne są momentalnie atakowane. - Czy to jest postawa człowieka Adwentu, oczekującego przyjścia Zbawiciela? Na pewno nie - mówi KAI 47-letni kapłan.

Proponuje on, by wczuć się w sytuację człowieka niesprawiedliwie atakowanego w komentarzach. - Skrajnie krzywdzące komentarze są znęcaniem się psychicznym, które powinno być karane przez odpowiednie instytucje. Ale jako wyznawca Chrystusa jestem też osobiście zobowiązany do zareagowania - stwierdza ks. Sadkiewicz.

Proboszcz przeprowadził kiedyś eksperyment i dołączył na jednym z portali do grona wpisujących posty na internecie. Większość pozytywnych komentarzy księdza, broniących Kościół i Jego naukę, nie ukazała się pod komentowanymi tekstami. Gdy natomiast napisał na próbę kilka komentarzy skrajnie negatywnych, wszystkie opublikowano.

Zdaniem leśniańskiego proboszcza, w internecie stosowana jest swoista "cenzura dobra". - Administratorzy robią wszystko, by reklamować zło, a nie reklamować dobra - ocenia.

Ks. Sadkiewicz pragnie zmobilizować katolików, ludzi młodych, zaangażowanych w życie Kościoła, by rozpoczęli w sieci swoistą krucjatę dobra. - Chodzi o to, by komentować dobrze i walczyć ze złymi komentarzami i starać się wpisać dobre posty - wyjaśnia.

- To bardzo dobry sposób na przygotowywanie się do Bożego Narodzenie oraz okazja do jeszcze piękniejszego przeżywania Adwentu, którego znacznie przecież nie ogranicza się do tych 4 tygodni w roku liturgicznym - dodaje duchowny i apeluje: - Postępujmy jak chrześcijanie: wybaczajmy, nieśmy miłość, dobro, a nie zło, którego jest taki ogrom wokół nas. Zacznijmy się przeciwstawiać się temu złu, walczyć z nim dobrem.

Ks. Sadkiewicz w 2005 roku został zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu Proboszcz Roku. Był laureatem Nagrody im. Brajana Chlebowskiego za zasługi na rzecz propagowania transplantacji jako nowej formy ewangelizacji, jest także jednym z laureatów nagrody "Miłosiernego Samarytanina 2007". We wrześniu 2009 został Kawalerem Orderu Uśmiechu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Stop nienawiści, wspierajmy dobro w internecie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.