Stowarzyszenie LEDNICA 2000: zapraszamy uchodźców z Ukrainy

Stowarzyszenie LEDNICA 2000: zapraszamy uchodźców z Ukrainy
Fot. depositphotos.com
KAI / kb

- Bardzo zależy nam, by w tym roku nad Lednicą obecni byli również nasi goście z Ukrainy – podkreśla dr Andrzej Ranke, rzecznik prasowy Stowarzyszenia Lednica 2000, które organizuje tegoroczne spotkanie młodych. Odbędzie się ono 4 czerwca br. pod hasłem „Na krańce świata” a poprowadzi je o. Tomasz Nowak OP z Dominikańskiego Ośrodka Kaznodziejskiego. Jak zapowiadają organizatorzy jednym z elementów programu spotkania będzie refleksja nt. wartości jaką jest pokój.

- 4 czerwca br. odbędzie się XXVI Spotkanie Młodych Lednica 2000 i po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Pola Lednickie znowu napełnią się rzeszami młodych ludzi – zapowiada dr Andrzej Ranke, rzecznik prasowy Stowarzyszenia LEDNICA 2000 im. O. Jana Góry. Jak przypomina, hasło tegorocznego spotkania zostało już ogłoszone kilka miesięcy temu i brzmi „Na krańce świata”.

Lednica w 2022 r.

Dr Ranke wskazuje, że hasło to można interpretować na wiele sposobów. – Może ono się wiązać z podejmowaniem misji, z głoszeniem Chrystusa na krańcach świata w wymiarze geograficznym. To na pewno bardzo istotny wymiar. Jest jednak i drugi, który został zaznaczony przez o. Jana Górę w jednym z jego felietonów, który ukazał się w miesięczniku „W drodze” w 2009 r. Tekst ten zatytułowany był właśnie „Na krańce świata”. O. Góra podkreślał w nim, że te „krańce świata” to często drugi człowiek, to często każdy z nas dla samego siebie. To często może być również Bóg, z którym relacja wcale nie musi być prosta – mówi rzecznik prasowy Stowarzyszenia.

Tegoroczne spotkanie przebiegać będzie według znanego już z lat poprzednich schematu. Momentem zawiązania wspólnoty na Polach Lednickich będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15. O godz. 17 odbędzie się uroczysta procesja rozpoczynająca spotkanie. Około godz. 20 sprawowana będzie Eucharystia a między godz. 23 a północą, po dokonaniu aktu wyboru Chrystusa, uczestnicy przejdą przez Bramę Trzeciego Tysiąclecia.

- Jest to pewien kanon lednicki. Dopracowanie szczegółów programu oraz symboli lednickich jest jeszcze przed nami. Dopiero od kilku dni współpracujemy z o. Tomaszem Nowakiem OP, z Dominikańskiego Ośrodka Kaznodziejskiego, posłanym przez dominikanów jako duszpasterz tegorocznego spotkania. To on ma być autorem programu duszpasterskiego i ewangelizacyjnego oraz poprowadzić spotkanie. Chcielibyśmy dać mu przestrzeń, by mógł zaproponować swoją koncepcję – wyjaśnia dr Ranke. Jak zaznacza, spotkanie lednickie w wymiarze organizacyjnym od lat jest przygotowywane przez grono świeckich, natomiast za wymiar duchowy, duszpasterski byli zawsze odpowiedzialni dominikanie.

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Stefan Radziszewski

Można wiele mówić o modlitwie i w ogóle się nie modlić. Można wiele opowiadać o miłości, nikogo nie kochając, mając pustkę w sercu. Można wiele mówić, nic w życiu nie robiąc. I to nazywamy piekłem....

Skomentuj artykuł

Stowarzyszenie LEDNICA 2000: zapraszamy uchodźców z Ukrainy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.