Stowarzyszenie Open Doors: 360 mln chrześcijan prześladowanych na świecie

Stowarzyszenie Open Doors: 360 mln chrześcijan prześladowanych na świecie
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

360 milionów chrześcijan prześladowanych jest na świecie; w minionym roku z powodu wiary zginęło 5898 z nich. Do prześladowań najczęściej dochodzi w Afganistanie, Korei Północnej, Somalii, Libii i Jemenie. Na liście stowarzyszenia Otwarte Drzwi są też Erytrea, Nigeria, Pakistan, Iran i Indie.

W raporcie organizacji, przedstawionym w środę we włoskiej Izbie Deputowanych, podkreślono, że po 20 latach Afganistan zdeklasował Koreę Północną i stał się najniebezpieczniejszym krajem dla chrześcijan.

Prześladowany jest co siódmy chrześcijanin na świecie. Odnotowano, że w niektórych państwach, gdzie chrześcijanie stanowią mniejszość, wykorzystywana jest także pandemia do tego, by wprowadzić wobec nich restrykcje.

W 50 krajach, gdzie dochodzi do prześladowań, żyje 360 mln chrześcijan. W ciągu roku liczba ta wzrosła o 20 mln.

- Pierwsze miejsce Afganistanu na światowej liście to powód do głębokiego zaniepokojenia. Oprócz nieopisanego cierpienia dla małej i ukrytej wspólnoty chrześcijańskiej w Afganistanie, płynie stamtąd także bardzo jasny przekaz dla islamskich ekstremistów na całym świecie: kontynuujcie swoją brutalną walkę, zwycięstwo jest możliwe - oświadczył dyrektor stowarzyszenia Porte Aperte/Open Doors Cristian Nani.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Pod redakcją ks. Józefa Mareckiego
13,60 zł
34,00 zł
Ujawnianie dokumentów dotyczących działalności służb bezpieczeństwa wobec Kościoła katolickiego oraz innych związków wyznaniowych wpisuje się w nurt badań nad istotą komunizmu. Zawarte w niniejszej publikacji artykuły i opracowania historyków z Ústavu pamäti národa z Bratysławy,...

Skomentuj artykuł

Stowarzyszenie Open Doors: 360 mln chrześcijan prześladowanych na świecie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.