Papież wzywa do ofiarowania cierpień w intencji jedności chrześcijan

Papież wzywa do ofiarowania cierpień w intencji jedności chrześcijan
fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI
KAI / ml

Do ofiarowania swych cierpień w intencji jedności chrześcijan wezwał papież Franciszek po modlitwie „Anioł Pański”, którą odmówił z wiernymi zgromadzonymi na placu św. Piotra.

Ojciec Święty przypomniał, że od 18 do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan, którego tegorocznym tematem jest „doświadczenie Mędrców przybyłych ze Wschodu do Betlejem, aby uczcić Króla-Mesjasza”.

Zwrócił uwagę, że również chrześcijanie w różnorodności swych wyznań i tradycji są „pielgrzymami w drodze do pełnej jedności” i zbliżają się do tego celu, gdy mają coraz utkwiony wzrok „w Jezusie, naszym jedynym Panu”.

- W czasie Tygodnia Modlitwy ofiarujmy także nasze trudy i nasze cierpienia w intencji jedności chrześcijan – zaapelował papież.

Dał też wyraz swej bliskości wobec osób poszkodowanych w ostatnich tygodniach przez silne deszcze i powodzie w różnych regionach Brazylii. - Modlę się szczególnie za ofiary i ich bliskich oraz tych, którzy stracili domy. Niech Bóg wspiera wysiłki tych, którzy spieszą z pomocą – powiedział Franciszek.

Słowa papieża w tłumaczeniu na język polski:

Drodzy Bracia i Siostry!

Wyrażam swoją solidarność z osobami dotkniętymi w minionych tygodniach ulewnymi deszczami i powodziami w różnych regionach Brazylii. Modlę się w szczególności za ofiary i ich rodziny, a także za tych, którzy stracili swoje domy. Niech Bóg wspiera wysiłki tych, którzy niosą pomoc.

W dniach 18-25 stycznia odbędzie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który w tym roku proponuje spojrzenie na siebie w doświadczeniu Magów, którzy przybyli ze Wschodu do Betlejem, aby oddać cześć Mesjaszowi-Królowi. Również my, chrześcijanie, w różnorodności naszych wyznań i tradycji, jesteśmy pielgrzymami na drodze ku pełnej jedności, a tym bardziej zbliżamy się do naszego celu, im bardziej trzymamy wzrok utkwiony w Jezusie, naszym jedynym Panu. W tym Tygodniu Modlitw ofiarujmy także nasze trudy i cierpienia w intencji jedności chrześcijan.

Pozdrawiam was wszystkich, rzymian i pielgrzymów z różnych krajów. Szczególne pozdrowienia kieruję do grupy „Girasoli della Locride” z Locri, wraz z rodzinami i animatorami.

Życzę wszystkim dobrej niedzieli. Proszę, nie zapomnijcie o mnie w modlitwie. Smacznego obiadu i do widzenia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Leszek Śliwa
9,95 zł
19,90 zł

Kto był najważniejszym człowiekiem w życiu papieża Franciszka?
Co to jest milonga i dlaczego uwielbiał ją młody Jorge?
Co stało się 21 września 1953 r.?
Jakie są ulubione książki i filmy Franciszka?

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Papież wzywa do ofiarowania cierpień w intencji jedności chrześcijan
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.