"Strefa wolna od katolików". Terlikowski ostrzega przed konsekwencjami

"Strefa wolna od katolików". Terlikowski ostrzega przed konsekwencjami
(fot. Tomasz Terlikowski / Facebook // unsplash.com)
1 rok temu
Tomasz Terlikowski / facebook / kw

Tomasz Terlikowski odniósł się do informacji o publikacji i rozpowszechnieniu naklejek z napisem "Strefa wolna od LGBT" przez jeden z ogólnopolskich dzienników.

Pisaliśmy o tym wczoraj tutaj >>

Terlikowski napisał na Facebooku:

Wyobraźcie sobie, co by było gdyby jakieś liberalne medium wypuściło naklejki dla usługodawców z napisem: "Strefa wolna od katolików/katolicyzmu".

Jaki byłby szum, jakie protesty, jakbyśmy byli oburzeni niedopuszczalną dyskryminacją. Słusznie byśmy byli. A teraz zastosujmy tę samą zasadę, zgodnie z mądrością etyczną, nie czyń drugiemu, co Tobie nie miłe, do osób homoseksualnych, transseksualnych czy jeszcze innych (zwanych osobami LGBTQ). I zastanówmy się, czy znakowanie lokali znaczkiem "Strefa wolna od LGBT" jest czy nie jest dopuszczalne?

I nie przekonuje mnie argument, że chodzi o strefę wolną od ideologii, bo tak się składa, że ona nie przemieszcza się po mieście, nie wchodzi do lokali.

Jednym słowem walczmy z ideologią (groźną i niebezpieczną), szanujmy ludzi i głośmy miłość Jezusa Chrystusa.

Naklejka, o której mówię, nie służy żadnemu z tych celów. Żadnemu, bo wcale nie pomaga w walce z ideologią LGBTQ, a raczej wspiera tych, którzy ją głoszą. Nie pomaga w głoszeniu Ewangelii, ani tym bardziej nie jest wyrazem szacunku dla ludzi.

Katecheza papieża. Temat: osoby LGBT >>

Wyobraźcie sobie, co by było gdyby jakieś liberalne medium wypuściło naklejki dla usługodawców z napisem: "Strefa wolna...

Opublikowany przez Tomasz Terlikowski Czwartek, 18 lipca 2019
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ
20,94 zł
34,90 zł

Odkryj w swoim życiu pokój 

Bóg chce wydobyć z nas to, co najlepsze, ale nie zaciśniętą pięścią czy przystawiając rewolwer do naszej skroni. Stawia nam wymagania, ale nie po to, byśmy ich spełnianiem wyszarpywali...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Strefa wolna od katolików". Terlikowski ostrzega przed konsekwencjami
Komentarze (21)
Krzysztof Seremak
Krzysztof Seremak
21 lipca 2019, 11:11
https://www.facebook.com/PotapowiczSlawomir/videos/2474739852758458/UzpfSTE2MDgxMjUzNDMxNTc1MTo4MDA5ODM3NzM2MzE5NTQ/
F
fuma.temple
20 lipca 2019, 04:35
To świadectwo, które powiem każdemu, aby usłyszał. Byłem żonaty od czterech lat i piątego roku mojego małżeństwa, inna kobieta miała zaklęcie, aby zabrać mojego kochanka ode mnie, a mój mąż zostawił mnie i dzieci, a my cierpieli przez 2 lata, dopóki nie miałem na myśli stanowiska, na którym to mężczyzna Dr.WEALTHY pomógł komuś i postanowiłem dać mu próbę pomocy w zabraniu mojego kochanego Męża do domu i uwierz mi, po prostu wysyłam mu swoje zdjęcie i mojemu mężowi, a po 48 godzinach, jak mi powiedział, widziałem do domu wjechał samochód i oto był mój mąż, a on przyjechał do mnie i do dzieci i dlatego cieszę się, że każdy z was jest podobny do tego mężczyzny i ma swojego kochanka z powrotem do siebie. Email: wealthylovespell@gmail.com możesz również skontaktować się z nim lub whatsApp go onthis +2348105150446 dziękuję bardzo
JM
Jerzy Matejko
19 lipca 2019, 23:27
Do refleksji dla głupców popierających haniebną naklejkę. Przemysław Gintrowski "Cromwel"  cyt. "Idą na Londyn! Idą purytanie! Siłą ich czystość czyli lęk przed grzechem. Lęk rodzi wściekłość, a wściekłość - powstanie Idą pokonać chrześcijan - chrześcijanie. Mgłą dysząc zamiast oddechem"
Oriana Bianka
Oriana Bianka
19 lipca 2019, 21:38
Ja równiez jestem za "Strefą wolną od nienawiści", każda świątynia chrzescijańska i każdy dom, w którym mieszkają chrześcijanie powinien być taką strefą wolną od nienawiści, w której szanuje się godność każdego człowieka.
19 lipca 2019, 21:17
Bardzo bym się ucieszył, gdyby się pojawiły naklejki: "Strefa wolna od nienawiści, strefa, gdzie wszyscy są mile widziani, nawet tych których nie lubimy i którzy grzeszą." Może kiedyś na każdym słupku granicznym i na każdym przejściu prowadzącym do kraju w dorzeczu Wisły i Odry będzie taka naklejka, ale chyba się rozmarzyłem.
W
wilcza
19 lipca 2019, 15:01
To bardzo ciekawe. Wczoraj z uznaniem odniosłem się do tekstu p.Tomasza Krzyżaka, a dzisiaj podobnie wyrazy szacunku (nigdy bym nie pomyślał) dla drugiego p.Tomasza. Czytuję felietony obu Panów w Rzeczpospolitej i są to teksty publicystyczne, gdzie wprawdzie stojąc na fundamencie Wiary, ale odnoszą się do bieżących spraw społecznych i politycznych. Deon, to jednak portal o innym charakterze niż wydawnictwo jakim jest Rzepa. I cieszę się, że zgadzam się z Nimi w interpretacji i wcielaniu w życie Słowa Bożego. Ps. Drogi Bonifas "...LGBT na pierwszym miejscu oznacza pewną paramarksistowską ideologię. Sprytny zabieg przesunięcia hipostatycznego pozwala na to, że gdy nie doda się redundantnej "ideologii" do skrótowca "LGBT" jej wyznawcy podnoszą rajwach"  - przecież Pan Jezus widzi co napisałeś - co sobie myśli o takim kapłanie? Zastanawiałeś się nad tym?
19 lipca 2019, 16:14
Tak zastanawiałem się i to bardzo często. I wg tego co Pan Jezus przekazał w objawiewniu, a nie wed ług oczekiwań mędrów z De(m)ona układam moje życie
19 lipca 2019, 12:15
Cd... Poza tym z pragmatyki wolałbym spotkać się z naklejką "strefa wolna od katolików" niż być po wejściu obrażany. Jak mi się zdażyło w kilku lokalach i sklepach np. w Avansie" w pewnym powiatowym mieście.  Jeśli kogoś drażni moja wiara, to niech to zaznaczy, a nie obraża po wejściu. Do tego też można zastosować zasadę "nie czyń drugiemu...". POdoba się ten sofizmat podobny do Pańskiego, Panie doktorze?
Martino
Martino
19 lipca 2019, 15:13
"POdoba" - a cóż to za dziwoląg?
19 lipca 2019, 16:09
Klawiatura bezprzewodowa marki logitech i niemożność edycji tego co się napisało
19 lipca 2019, 12:10
Panie doktorze filozofii Terlikowski, częściowo się z Panem zgadzam, ale to oznacza, iż częściowo się nie zgadzam. Dlaczego? Bo jako ksiądz spotkałem się w Warszawie z napisem "księżom i akwizytorom dziękujemy" lub krócej ".... wstęp wzbroniony". A więc takie naklejki już są. Przy pana bystrości umysłu wie Pan, iż LGBT na pierwszym miejscu oznacza pewną paramarksistowską ideologię. Sprytny zabieg przesunięcia hipostatycznego pozwala na to, że gdy nie doda się redundantnej "ideologii" do skrótowca "LGBT" jej wyznawcy podnoszą rajwach, że to atak na osoby, a nie na ideologię.
WG
W Gedymin
19 lipca 2019, 12:35
Panie Bonifas, pan rzeczywiście jest księdzem??
19 lipca 2019, 12:51
A dlaczego Pan pyta, Panie "w.gedymin"? Myślę, że napisam w sposób intersubiektywnie komunikatywny, to co napisałem powyżej. Chyba, że jak to mawiają w kieleckim, Pan się nie pytasz, żeby się dowiedzieć, tylko, żeby w gębę dostać?
Martino
Martino
19 lipca 2019, 15:12
Mając na uwadze wyszukany język, jakim się ksiądz tutaj posługuje, wyobrażam sobie, jak wielkim przeżyciem estetycznym byłoby "dostać w gębę" od księdza:)
19 lipca 2019, 16:12
Proszę rpozróżniać gatunki literackie. Ja pana Giedymina bić nie chcę, tylko odwołuję się do przysłowia, które znaczy mniej więcej tyle, że jego intencją nie jest zdobycie wiedzy, ale poszukiwanie zaczepki. Liczyłem na inteligencję, ajk widać niepotrzebnie :)
Martino
Martino
19 lipca 2019, 18:11
O, to zupełnie jak ja. Liczyłem na dystans do siebie i poczucie humoru, ale po raz kolejny się przekonałem, że u przedstawicieli kleru katolickiego to bardzo rzadko spotykane cechy.
19 lipca 2019, 18:59
Cieszę się, że Pana nie rozczarowałem :)
JM
Jerzy Matejko
19 lipca 2019, 23:07
Ktoś kto akceptuje taką naklejkę akceptuje nienawisc i pogardę do drugiego człowieka. Strefa bez LGBT nie uderza w ideologie a w człowieka. W drugiego człowieka. Czy Chrystus popierał co robiła Samarytanka ? Nie a idzie i z nią rozmawia a nie tworzy strefy bez Samarytan. Kapłan ma iśc na cały swiat i głosić miłość Jezusa Chrystusa. Dopiero co były autobusy tylko dla czarnych, ławki bez Żydów, głupcy którym Szatan umysł zaburzył popierają pogarde która uerza w drugiego a nie w ideologie , https://www.youtube.com/watch?v=ooOFIMVFET0
WK
wiktor kowal
19 lipca 2019, 12:03
Panie Terlikowski, proszę się tak nie ekscytować możliwością wykluczenia katolików. W Europie istnieje wiele stref wolnych od katolików. Kazus Rocco Buttilglione się kłania. Aby pełnić ważne funkcje w strukturach europejskich nie można być katolikiem, chyba że bezobjawowym. Nadal obowiązuje prawo zabraniające wstąpienie katolika na brytyjski tron albo poślubienia monarchy. To jest dopiero prawdziwy ciemnogród.
JM
Jerzy Matejko
19 lipca 2019, 23:23
Co za brednie. Nie można być katolikien w UE i pełnić ważne funkcje. Najlepiej więc uderzyć w drugiego człowieka. Którego Bóg miłuje. Może by tak najpierw odrobinę poczytać Ewangelie ? Chrystus idzie do nierząnic spotyka sie z Samarytanką. Tam gdzie Żydzi dzielą On łaczy a tu niedouczeni lub po prostu głupi katolicy wykluczają drugiego. Kiedyś Solidarność mówiła "jedni drugich ciężary noście" A dziś mówi by gardzić. Przypominam Modlitwe o wschodzie Słońca "od nienawiści broń mnie Boże"/....... https://www.youtube.com/watch?v=ooOFIMVFET0
WK
wiktor kowal
20 lipca 2019, 09:10
Nie tak nerwowo mądry i douczony katoliku.Nikt ci nie zabrania łączyć się z uczestnikami parad niosących monstrancje w kształcie waginy, profanujacych msze św, prowadzających sie nawzajem na łańcuchach. Możesz im nawet dziecko dać do adopcji. Ale swoje! I Pana Jezusa i Ewangelii do tego nie mieszaj.

Skomentuj artykuł

"Strefa wolna od katolików". Terlikowski ostrzega przed konsekwencjami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.