Strzeżona fotografia Jana Pawła II

Strzeżona fotografia Jana Pawła II
(fot. hibbsn / flickr.com)
Logo źródła: Dziennik Polski "Dziennik Polski" / PAP / drr

Znany papieski fotograf Grzegorz Gałązka jest autorem portretu beatyfikacyjnego Jana Pawła II – informuje „Dziennik Polski”.

Na fotografii beatyfikacyjnej, którą drukuje się na specjalnej tkaninie, zobaczymy błogosławiącego wiernych papieża Jana Pawła II w wieku 69 lat. Zdjęcie wykonał Grzegorz Gałązka, mieszkający w Rzymie znany fotograf papieża-Polaka.

Na razie fotografia, którą wybrał i zatwierdził Wikariat Rzymu, jest strzeżona. Grzegorz Gałązka także nie może zdradzić, w jakich okolicznościach została wykonana. Przez organizatorów beatyfikacji został zobowiązany do milczenia. Zdjęcie jest obecnie poddawane obróbce technicznej (dotyczy ona tła zdjęcia) przez grafików Wydawnictwa Michalineum z Marek pod Warszawą, z którym od lat współpracuje Grzegorz Gałązka.

Zdjęcie Grzegorz Gałązki figurować będzie na wszystkich oficjalnych plakatach i drukach związanych z uroczystościami beatyfikacyjnymi. Można będzie je oglądać również na okolicznościowym medalach i świętych obrazkach, a także na znaczkach, które w rekordowym nakładzie 12 milionów egzemplarzy wyda poczta włoska.

Zdjęcie pielgrzymi obecni na Placu św. Piotra 1 maja i wierni z całego świata za pośrednictwem mediów, będą mogli zobaczyć w dniu beatyfikacji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Strzeżona fotografia Jana Pawła II
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.