Stypendyści papiescy dziękują za wsparcie

Stypendyści papiescy dziękują za wsparcie
(fot. KapPawelSki / Foter / Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.0 Generic / CC BY-NC-ND 2.0)
KAI / mh

Ponad 50 szczecińskich parafii odwiedzają w niedzielę przebywający w tym mieście stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Gimnazjaliści i licealiści przebywają w Szczecinie na letnim obozie integracyjnym.

Ponad tysiąc osób, które na co dzień korzysta ze stypendium, w małych grupach odwiedza kościoły, dziękuje za zbiórkę przy okazji Dnia Papieskiego i opowiada o tym, jak stypendium pomaga im w edukacji.

Co roku w całej Polsce w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na papieża, stypendyści kwestują na swoją edukację. Pochodzą z małych miejscowości, mają bardzo dobre wyniki w nauce, a nie zawsze ich rodziców stać na kształcenie swoich dzieci, więc korzystają z finansowego wsparcia Fundacji.

W dzisiejszy niedzielny wieczór stypendyści zapraszają wszystkich szczecinian na koncert ewangelizacyjny do Teatru Letniego, gdzie o 20 zaśpiewają wspólnie z zespołem Deus Meus. Wcześniej przygotowali niespodziankę dla wszystkich, którzy godzinę przed koncertem przyjdą na Jasne Błonia przed pomnik św. Jana Pawła II.

W poprzednich latach podobne obozy odbyły się już m.in. w Warszawie, Krakowie, w Trójmieście, w Poznaniu, Wrocławiu czy Łodzi.

W organizacji wypoczynku pomagają studenci, którzy również są stypendystami Fundacji. Obóz potrwa jeszcze tydzień.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Stypendyści papiescy dziękują za wsparcie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.