Stypendyści to żywy pomnik Jana Pawła II

Stypendyści to żywy pomnik Jana Pawła II
(fot. PAP/Jakub Kamiński)
5 lat temu
PAP / kn

Stypendyści Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" to żywy pomnik papieża Polaka - powiedział prezydent Bronisław Komorowski podczas czwartkowego spotkania ze stypendystami w 10. rocznicę śmierci Jana Pawła II.

W 10. rocznicę śmierci Jana Pawła II prezydent wraz z małżonką Anną spotkali się w Belwederze ze stypendystami Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".
"Staramy się w sposób radosny wracać do wspomnień z bolesnego wydarzenia, jakim była śmierć Jana Pawła II 10 lat temu" - powiedział Komorowski podczas spotkania. Szukamy - jak podkreślił - "wszystkiego dobrego, co może płynąć z tego doświadczenia".
Zastanawiamy się również - dodał prezydent - "na ile dzieło życia Jana Pawła II jest dziełem w dalszym ciągu trwałym i żywym". "Zastanawiamy się, co można zrobić, by dzieło życia papieża Polaka było trwałe" - zaznaczył. Jak zauważył, dzieło papieża żyje m.in. w jego encyklikach, w jego modlitwach, wystąpieniach, ale "jedną z najpiękniejszych form żywotności dzieła, są dzieła wymierzone w przyszłość".
"Stypendyści z Centrum Myśli Jana Pawła II i fundacji +Dzieło Nowego Tysiąclecia+ to żywy pomnik Jana Pawła II, wymierzony w przyszłość" - podkreślił prezydent. Stypendia - dodał - to przykład wspierania tych, którzy "mają ambicję, chcą lepszego, ciekawszego życia i chcą zdobywać kolejne etapy mądrości i wiedzy, a jednocześnie chcą zachować pamięć o świecie wartości, który nas kształtował, kształtuje i będzie kształtował przez najbliższe tysiąc lat".
Jak zaznaczył prezydent, stypendyści "żywą myśl Jana Pawła II zmieniają w żywe przedsięwzięcie". 
Jednym ze stypendystów jest Patryk Sztabiński, który gra na akordeonie. "Choć pierwsza była gitara, moją pasją stał się akordeon" - podkreślił w rozmowie z dziennikarzami. "Myślę, że Jan Paweł II jest w każdym dniu ze mną. Zawsze staram się go wspominać. Inspiruje mnie jako człowiek" - zapewnił Sztabiński. Jak dodał, stypendium pokrywa znaczną część kosztów, które ponosi w związku z rozwojem swojej pasji.
Podobnie jest w przypadku rodzeństwa Uli i Piotra Zubków. "Pieniądze są potrzebne na wyjazdy na konkursy czy na nagrania" - zwróciła uwagę Ula. Jak powiedziała, ważna jest też myśl, że ktoś nam pomaga. "Zawsze przewija się myśl, że gdyby nie Jan Paweł II nie powstałyby te stypendia i wielu przedsięwzięć nie moglibyśmy zrealizować" - dodał Piotr. 
Centrum Myśli Jana Pawła II to samorządowa instytucja kultury m.st. Warszawy powołana w 2005 r. decyzją Rady m.st. Warszawy. Działalność rozpoczęło 1 kwietnia 2006 roku. Do zadań Centrum należy badanie, dokumentowanie i upowszechnianie nauczania Jana Pawła II.
Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" została powołana do życia w 2000 roku jako organizacja, której działalność ma upamiętniać pontyfikat Jana Pawła II. Celem Fundacji jest wspieranie rozwoju kultury i nauki chrześcijańskiej oraz chrześcijańskich mediów w Polsce, podnoszenie szans edukacyjnych młodzieży z małych miast i wsi oraz upowszechnianie nauczania papieża Jana Pawła II.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Stypendyści to żywy pomnik Jana Pawła II
Komentarze (2)
R&
rycho & zdzicho
2 kwietnia 2015, 20:02
Centrum Myśli Jana Pawła II to ta PeOwska tuba propagująca ostatnio bilbord z hasłem - Komorowski Twój kandydat w codziennych wyborach, z PeOwskim prezesikiem Norbertem Szczepańskim od przyznanych przez Bufetową sprzecznych z prawem wynagrodzeń. [url]http://wws.org.pl/swoj-czlowiek-platformy/[/url]
WR
Wątpliwości rozwiane !
2 kwietnia 2015, 18:35
A to się Bredzisław Szogun wije i przykleja gdzie może. Komorowski i Platformersi muszą przestać się podszywać pod katolików. Kościół nie akceptuje in vitro Stanowisko Konferencji Episkopatu Polski rozwiewa wszelkie wątpliwości. Bronisław Komorowski nie może dłużej mamić obywateli swoim domniemanym katolicyzmem i np. twierdzeniami, że skoro jest „za życiem”, to i „za in vitro”. Katolik nie może głosować za in vitro. Jeśli to zrobi, sam wyklucza się z Kościoła, którego nauczania, chroniącego życie ludzkie, nie akceptuje. [url]http://wpolityce.pl/polityka/239463-watpliwosci-rozwiane-platforma-musi-przestac-sie-podszywac-pod-katolikow-kosciol-nie-akceptuje-in-vitro[/url] Konferencja Episkopatu Polski - Katolik a ustawa dotycząca in vitro [url]http://www.youtube.com/watch?v=_05yTZWAkpI[/url]

Skomentuj artykuł

Stypendyści to żywy pomnik Jana Pawła II
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.