Św. Józef na pomoc szukającym drugiej połówki

Św. Józef na pomoc szukającym drugiej połówki
(fot. viveee / flickr.com)
7 lat temu
KAI / slo

Ponad 80 proc. katolików zarejestrowanych na portalu Przeznaczeni.pl wierzy w skuteczność wstawiennictwa świętych i ich pomoc w zmaganiach z problemami dnia codziennego - wynika z badania na temat roli Świętego Józefa, przeprowadzonego ostatnio wśród ponad tysiąca użytkowników portalu.

Dwóch na trzech respondentów wyraża nadzieję, że to właśnie św. Józef pomoże im w znalezieniu dobrego męża lub żony. Na Przeznaczeni.pl zarejestrowanych jest 330 tys. użytkowników.

19 marca Kościół katolicki obchodzi uroczystość św. Józefa. Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny i jednocześnie Opiekun Najświętszej Rodziny jest patronem małżonków, rodzin i ojców. Jego wstawiennictwo jest pomocą dla tych, którzy nie założyli jeszcze rodziny - to właśnie do niego można zwracać się z prośbą o wsparcie w znalezieniu dobrego męża czy żony.

W gronie ponad tysiąca respondentów, którzy wzięli udział w badaniu Przeznaczeni.pl, 30 osób uważa, że znalazło męża lub żonę dzięki wstawiennictwu właśnie tego świętego.

Małżeństwo Magdy i Tomka, którzy poznali się dzięki serwisowi Przeznaczeni.pl jest na to żywym dowodem. - Jeszcze będąc na studiach, dostałam od koleżanki modlitwę do św. Józefa, w której jest prośba o dobrego męża. Modliłam się do niego przez dobre 4 lata, aż do momentu zalogowania się na portalu Przeznaczeni.pl i spotkania z Tomkiem - mówi Magda, która od prawie 2 lat jest mężatką. W trakcie studiów, będąc na rekolekcjach, złożyła przyrzeczenie pod figurą św. Józefa, że poczeka na męża, którego chce dla mnie Bóg i jeśli kiedyś będę miała syna, dam mu na imię Józef. Magda i Tomek są dziś szczęśliwymi rodzicami 4-miesięcznego synka, któremu zgodnie z obietnicą dali imiona Jerzy Józef.

Prawie połowa użytkowników portalu Przeznaczeni.pl zwraca się z modlitwą do świętych, a przeważająca większość uważa, że wstawiennictwo świętych jest bardzo ważne w przypadku, gdy zmagamy się z konkretnym problem. Dlatego ponad 2/3 ankietowanych wierzy, że św. Józef pomoże im w stworzeniu dobrej i kochającej rodziny.

Portal przeznaczeni.pl istnieje od siedmiu lat. Jest miejscem spotkania ludzi, którzy opierając się na wartościach chrześcijańskich, szukają męża/żony. Na Przeznaczeni.pl zarejestrowanych jest 330 tys. użytkowników, co sprawia, że jest to największy w Europie i drugi na świecie serwis zrzeszający katolików. Portal został zauważony na międzynarodowym rynku portali randkowych. W konkursie iDateAwards 2013 Przeznaczeni.pl zajęło trzecie miejsce w kategorii Best Dating Site (Najlepsza strona randkowa)

Chcemy być postrzegani jako mocni w branży - mówi w rozmowie z KAI Maciej Koper, twórca portalu Przeznaczeni.pl i właściciel World Dating Company. - Chcemy pokazywać wartości chrześcijańskie i sukces portalu jest właściwie triumfem tych wartości. To powód do dumy. Dobro zawsze zwycięża i warto podejmować tę drogę, promować ideały - wierność, świętość. Nasza obecność, nasze świadectwo są potrzebne także w świecie randek, to ma sens.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Św. Józef na pomoc szukającym drugiej połówki
Komentarze (9)
M
max
15 czerwca 2014, 07:45
Gość Niedzielny:    Ludzie Kosciola dystansuja sie od przeznaczeni-pl http://gosc.pl/doc/1365699.Ludzie-Kosciola-dystansuja-sie-od-przeznaczeni-pl Fronda:   przeznaczenipl-bez-poparcia-kosciola-portal-kojarzyl-zwiazki-niesakramentalne http://www.fronda.pl/a/przeznaczenipl-bez-poparcia-kosciola-portal-kojarzyl-zwiazki-niesakramentalne,23766.html A nawet Wprost :( http://www.wprost.pl/ar/357098/Rozwodnicy-na-portalu-randkowym-dla-katolikow/
:
:)
3 maja 2013, 00:40
Św. Józef zawsze pomaga nawet jak Ci się wydaje, że nie pomaga.
A
anna
16 marca 2013, 10:30
Zastanawiam się, czy rzeczywiście Przeznaczeni są portalem promujacym chrześcijańskie wartości. Mam wrażenie, że trochę zostało to rozmyte. Jak zapisywałam się tam, pytania były bardzo konkretne, odnośnie wiary i moralności. Jakies dwa lata temu to się zmieniło. Pojawiło się na portalu wiele osób o odmiennych przekonaniach, zwłaszcza w kwestii moralności. Czyli zostali dopuszczeni przez moderatorów. A to już przeczy przekonaniu, że jest to portal dla katolików. Jest to potral dla wszystkich, także dla ludzi o odmiennych poglądach. Dlatego zastanawiam się, czy powinno się go w ten sposób reklamować (promujący chrzescijańskie wartości).
K
kaśka
12 czerwca 2014, 22:34
Również się nad tym zastanawiałam. Byłam tam zarejestrowana od stycznia tego roku i jakoś 2 miesiące temu usunęłam konto. Stwierdzając, że wcale wiara nie jest wartością dla części zarejestrowanych.... i robi się z niego tak "sympa...a" . Ech ale może to moje takie osobiste odczucia.
@
@
16 marca 2013, 09:22
Znam kobietę co 30 lat czeka na dobrego męża. Modli się do św. Józefa. Jeśli Bóg nie chce, żeby miała męża, to nie będzie go miała bez względu na to, jak długo będzie się modlić. Pewnie jej życie powinno wyglądać inaczej.
NP
na pocieszenie :)
7 marca 2013, 09:37
Znam kobietę co 30 lat czeka na dobrego męża. Modli się do św. Józefa.
M
Monia
5 marca 2013, 21:56
bo to nie jest sprawa ,,chwili'', modlitwa o dobrego męża/żonę zmienia przy okazji modlącego się w tej intencji więc może dlatego taki czas oczekiwania. Bóg na każdym kroku nas sprawdza, doświadcza i chce by te nasze modlitwy były wyklęczane, wymodlone i dobrze przeżyte by w końcu wydobyć z nas prawdziwe pragnienia. Ja też cały czas wierze, mimo przeciwnościom. Mimo wszystko :)
MN
Małgorzata Nasiadko
13 czerwca 2014, 01:05
"Bóg na każdym kroku nas sprawdza, doświadcza i chce by te nasze modlitwy były wyklęczane, wymodlone i dobrze przeżyte by w końcu wydobyć z nas prawdziwe pragnienia. "       Zgadzam się z Tobą w 150%. O modlitwie do św. Józefa wiedziałam bardzo dawno dostałam ją od babci przez jakiś czas się modliłam później o niej zapomniałam. Wracałam do niej chwilami i znów zapominałam. Później pół roku systematycznej modlitwy-czyli pragnienie sercem wymodlone i od trzech miesięcy mam przy boku mężczyznę który zdradził mi,że przez bardzo długi czas się modlił do św. Józefa ;) Po własnym przykładzie mogę powiedzieć,że Bóg wie kiedy w jakim momencie naszego życie i z kim. Czekałam bardzo długo,bardzo często wątpiłam ale za to ciągle powtarzałam „wola Twoja Panie”, jeśli jest Twoją wolą przygotujesz mnie do bycia samej-jeśli zaś nie to i spod ziemi mi go wydobędziesz bo będzie taka Twoja wola. Więc nie ma co marudzić, wątpić Bóg wie lepiej od nas co jest dla nas najlepsze ;))
A
aga
5 marca 2013, 19:38
A mnie coś św. Józef w tej kwestii nie wysłuchuje :-)

Skomentuj artykuł

Św. Józef na pomoc szukającym drugiej połówki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.