Świat na kolanach w intencji Benedykta XVI

Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / slo

Intensywna modlitwa w intencji Benedykta XVI to odpowiedź chrześcijan całego świata na jego rezygnację. Specjalne Msze, adoracje i czuwania odbywają się na wszystkich kontynentach. Jednocześnie wierni modlą się w intencji wyboru nowego Papieża.

W rządzonej przez komunistów Korei Północnej w domach i kościołach trwa modlitwa za "przyjaciela Koreańczyków i wielkiego apostoła pokoju". Z kolei mieszkańcy Indii zapowiedzieli całodniową adorację Najświętszego Sakramentu. Odbędzie się ona w symbolicznym dniu 22 lutego, kiedy Kościół obchodzi święto Katedry Apostoła Piotra. Przewodniczący tamtejszego episkopatu zaapelował, by tego dnia każdy trwał przez godzinę na adoracji w intencji ustępującego Papieża.

Liban to ostatni kraj, który podczas swego pontyfikatu odwiedził Benedykt XVI. Stąd, jak wskazuje tamtejszy patriarcha maronicki, ma za co dziękować Papieżowi. "Umocnił on naszą wiarę, ale i właśnie u nas ogłosił adhortację o Kościele na Bliskim Wschodzie" - podkreśla kard. Béchara Boutros Raï. Zauważa zarazem, że Benedykt XVI zachował się bardzo odpowiedzialnie i odważnie. "Jego gest stanowi przestrogę dla wszystkich pełniących odpowiedzialne funkcje zarówno w Kościele, jak i świecie" - wskazuje libański patriarcha, nazywając go "pozytywnym szokiem".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Świat na kolanach w intencji Benedykta XVI
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.