"Światła Ducha Świętego i odwagi". Polscy biskupi złożyli życzenia maturzystom

"Światła Ducha Świętego i odwagi". Polscy biskupi złożyli życzenia maturzystom
(fot. Eliza Bartkiewicz / episkopat.pl)
PAP/ ed

Światła Ducha Świętego, a także odwagi, spokoju i owocnej matury - takie życzenia złożyli tegorocznym maturzystom polscy biskupi - poinformowało w piątek Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski na oficjalnym koncie na Twitterze.

W piątek około 272 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników przystąpiło o godzinie 9 do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Razem z nimi zdają też absolwenci z lat ubiegłych - łącznie język polski na poziomie podstawowym zdaje w piątek około 282 tys. abiturientów. Życzenia z tej okazji złożyli zdającym polscy biskupi.

"Uwierzcie w siebie i nie dajcie się zaskoczyć". Para prezydencka życzy maturzystom powodzenia >>

"Egzaminem z języka polskiego rozpoczęły się dziś matury. Wcześniej młodzież pielgrzymowała na Jasną Górę, by egzamin dojrzałości zawierzyć Matce Bożej. W sumie na Jasną Górę przybyło w tym roku ok. 150.000 młodych. Wszystkich maturzystów obejmujemy modlitwą" - czytamy na oficjalnym koncie episkopatu na Twittrze.

DEON.PL POLECA


Życzenia "światła Ducha Świętego" tegorocznym maturzystom złożył także przemyski arcybiskup senior Józef Michalik.

"Darów Ducha Świętego na rozpoczynające się egzaminy i czekające Was wybory" życzył zdającym egzaminy biskup diecezji opolskiej Andrzej Czaja. Natomiast odwagi, spokoju i owocnej matury życzył im ordynariusz diecezji radomskiej bp Henryk Tomasik.

Tegoroczny maturzysta musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów maturalnych: z języka polskiego, z języka obcego i z matematyki na poziomie podstawowym. Musi też przystąpić do co najmniej jednego pisemnego egzaminu z grupy tzw. przedmiotów do wyboru; maksymalnie do sześciu.

W grupie przedmiotów do wyboru są: biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, historia sztuki, historia muzyki, informatyka, język łaciński i kultura antyczna, wiedza o społeczeństwie, języki mniejszości narodowych i etnicznych, język regionalny, a także matematyka, język polski i języki obce nowożytne. Abiturienci muszą przystąpić także do dwóch egzaminów ustnych: z języka polskiego i języka obcego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Światła Ducha Świętego i odwagi". Polscy biskupi złożyli życzenia maturzystom
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.