Światowa Rada Kościołów przyłącza się do dnia modlitw o zakończenie pandemii

Światowa Rada Kościołów przyłącza się do dnia modlitw o zakończenie pandemii
(fot. Milada Vigerova / Unsplash)
KAI / kk

Światowa Rada Kościołów (SRK) postanowiła przyłączyć się do światowego dnia modlitw o ustanie pandemii koronawirusa. Do wspólnych modlitw 14 maja włączą się także członkowie 350 Kościołów członkowskich ŚRK: protestanckich, anglikańskich i prawosławnych, głosi deklaracja opublikowana w Genewie.

„Wielu z nas przeżywa strach i niepewność, rozdzielenie oraz izolację, często też przypadki śmierci bliskich z ich rodzin lub wspólnot kościelnych”, stwierdził tymczasowy sekretarz generalny ŚRK, Ioan Sauca i zaapelował: "Ponieważ musimy w dalszym ciągu wspólnie szukać drogi wyjścia z tego globalnego kryzysu zdrowotnego, o wspólnej woli wzajemnej troski świadczy ogarniająca świat jedność w modlitwie".

DEON.PL POLECAO wspólną modlitwę 14 maja zaapelował międzyreligijny Wysoki Komitet na rzecz Ludzkiego Braterstwa. W apelu podkreślono, że w aktualnym, kryzysie „nie można zapomnieć zwrócić się do Boga Stwórcy”. W modlitwie może uczestniczyć każdy człowiek – bez względu na kraj pochodzenia oraz wyznawaną religię. Inicjatywę wsparł także papież Franciszek zachęcając, by 14 maja wierni wszystkich religii połączyli się duchowo w dniu modlitwy i postu oraz uczynków miłosierdzia, błagając Boga o pomoc ludzkości w przezwyciężeniu pandemii koronawirusa. Papież przypomniał, że religia ma „wartość uniwersalną”.

Wysoki Komitet na rzecz Ludzkiego Braterstwa został powołany w ubiegłym roku. Jego zadaniem jest wcielanie w życie Dokumentu o Braterstwie Ludzkim na rzecz Pokoju Światowego i Wspólnego Współżycia podpisanego 4 lutego 2019 w Abu Zabi przez papieża Franciszka i wielkiego imama uniwersytetu al-Azhar w Kairze Ahmeda at-Tajjeba.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Światowa Rada Kościołów przyłącza się do dnia modlitw o zakończenie pandemii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.