Hiszpanie uczczą swojego patrona na Jasnej Górze

Hiszpanie uczczą swojego patrona na Jasnej Górze
(fot. shutterstock.com)
KAI / ml

Hiszpanie uczestniczący w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie wezmą udział w Mszy św. w sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze 25 lipca, w dniu liturgicznego wspomnienia św. Jakuba, patrona ich kraju.

Jak poinformowali przedstawiciele archidiecezji w Saragossie uroczysta liturgia będzie służyć zgromadzeniu w jednym miejscu młodych Hiszpanów i uczczeniu apostoła w łączności z wiernymi biorącymi udział w obchodach w Santiago de Compostela. - Poza wspólną modlitwą zaplanowano w tym dniu w Częstochowie także wydarzenia kulturalne, m.in. festyn i koncerty - napisały w komunikacie władze hiszpańskiej archidiecezji.
Według najnowszych danych, sześć diecezji Aragonii, autonomicznego regionu wschodniej Hiszpanii, wyśle na tegoroczne ŚDM około 250 osób. Co najmniej 50 z nich będzie reprezentować archidiecezję w Saragossie.
Na terenie aragońskich parafii od kilku tygodni trwają liczne akcje służące zebraniu środków na pokrycie podróży dla młodzieży. Wyprawa autokarem do Polski szacowana jest na 980 euro w przypadku jednego uczestnika. Jak zapowiedziały władze lokalnych komitetów organizacji ŚDM w Aragonii, lokalny Kościół będzie próbował pokryć koszty wyjazdu tym wszystkim, którzy chcą udać się na lipcową imprezę, lecz nie mają pieniędzy na podróż.
Sześć diecezji Aragonii zorganizuje wspólną kolumnę autokarów, która wyruszy do Krakowa 17 lipca. W drodze do Polski odwiedzi ona kilka miast Europy. Przed rozpoczęciem ŚDM młodzież z tego regionu Hiszpanii zostanie zakwaterowana w parafiach archidiecezji poznańskiej. Aragończycy powrócą do swoich domów 3 sierpnia.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Hiszpanie uczczą swojego patrona na Jasnej Górze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.