Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców. Wiadomo kiedy będzie obchodzony

Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców. Wiadomo kiedy będzie obchodzony
Fot. depositphotos.com
KAI / kb

W niedzielę 25 września 2022 r. obchodzony będzie 108. Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców. Papież Franciszek postanowił zatytułować swoje doroczne Orędzie „Budowanie przyszłości z migrantami i uchodźcami”, podkreślając zaangażowanie, do którego wszyscy jesteśmy wezwani, by uczestniczyć w budowaniu przyszłości zgodnej z planem Boga, nie pozostawiając nikogo w tyle – czytamy w komunikacie Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.

W komunikacie wyjaśniono, że „budowanie z” oznacza uznanie i promowanie roli, jaką migranci i uchodźcy mają do odegrania w tym dziele budowy, ponieważ tylko w ten sposób możliwe będzie zbudowanie świata, który zapewni warunki dla integralnego rozwoju ludzkiego wszystkich ludzi.

Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców

Orędzie, zawierające sześć podtematów, będzie analizować niektóre istotne elementy tego, w jaki sposób migranci i uchodźcy mogą przyczynić się – zarówno teraz, jak i w przyszłości - do społecznego, ekonomicznego, kulturalnego i duchowego rozwoju społeczeństw i wspólnot kościelnych.

W ramach przygotowań do tegorocznych obchodów Światowego Dnia Migrantów, Sekcja ds. Migrantów i Uchodźców Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka rozpocznie pod koniec marca kampanię informacyjną, której celem będzie pogłębienie zrozumienia tematu i podtematów Orędzia poprzez pomoce multimedialne, materiały informacyjne i refleksje teologiczne – poinformowano w Watykanie.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ewa Sowa-Behtane

Wielokulturowość jako zjawisko społeczne oznacza nie tylko istnienie obok siebie wielu kultur, ale to przede wszystkim dynamiczny aspekt kontaktów zachodzących między nimi (…). W skali mikrospołecznej znakomicie ilustruje ten proces i oddaje jego istotę zawieranie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców. Wiadomo kiedy będzie obchodzony
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.