Prawie 50 uchodźców trafiło do Rzymu. Przyjęła ich wspólnota św. Idziego

Prawie 50 uchodźców trafiło do Rzymu. Przyjęła ich wspólnota św. Idziego
Fot. depositphotos.com
KAI / tk

Na lotnisku Fiumicino w Rzymie wylądowało 48 uchodźców. Zostali oni przyjęci do 10 włoskich regionów dzięki korytarzom humanitarnym.

Na pokładzie samolotu z Aten znajdowały się osoby m.in. z Afganistanu, Kamerunu, Konga, Iraku, Syrii i Somalii. Do tej pory znajdowały się one w obozach dla uchodźców na greckich wyspach, w tym w obozie Moria na Lesbos, który niedawno odwiedził Papież Franciszek podczas swojej podróży do Grecji i na Cypr.

DEON.PL POLECA
Migranci to osoby ubiegające się o azyl, uciekające przed wojnami, sytuacjami bez wyjścia, wyzyskiem i przemocą, które musiały odbyć niebezpieczną podróż z Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu. Rodziny i osoby indywidualne, w tym małoletni bez opieki, zostaną przyjęci w 10 włoskich regionach.

Wspólnota św. Idziego działa w kierunku integrowania uchodźców. Osoby małoletnie zostaną zapisane do szkoły, zaś dorośli, po uzyskaniu statusu uchodźcy, dzięki nauce języka włoskiego będą mogli wkrótce podjąć pracę.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Barbara Smal

Wędrowiec zaprasza nas do wędrówki po mieście. Mieście, które zna doskonale. Tu się urodził i tu wychował. Tu przeżył również rodzinną traumę i wyruszył na ulice. Nie jest jednak typowym bezdomnym. Mówi o sobie "filozof",...

Skomentuj artykuł

Prawie 50 uchodźców trafiło do Rzymu. Przyjęła ich wspólnota św. Idziego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.