Franciszek spotkał się z przybyłymi do Watykanu uchodźcami z Cypru

Franciszek spotkał się z przybyłymi do Watykanu uchodźcami z Cypru
Fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
KAI / pk

Papież Franciszek przyjął na audiencji grupę uchodźców przybyłych z Cypru - poinformował Watykan.

Cypryjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wydało wczoraj komunikat, podając, że 16 grudnia rano pierwsza grupa 12 migrantów opuściła Cypr i udała się do Watykanu, po tym jak papież Franciszek zgodził się zaoferować im azyl podczas swojej wizyty na tej wyspie na początku bieżącego miesiąca.

"Symboliczny" gest papieża

"Ten symboliczny gest papieża jest uznaniem trudności, z jakimi boryka się Cypr w związku ze stale rosnącym przepływem migrantów nielegalnie przekraczających zieloną linię do Republiki" - stwierdziło ministerstwo. Chodzi tu o strefę buforową oddzielającą nieuznawaną przez wspólnotę międzynarodową Turecką Republikę Cypru Północnego od należącej do Unii Europejskiej Republiki Cypryjskiej. Władze w Nikozji obwiniają Turcję za "systematyczne instrumentalizowanie migracji w kierunku Cypru".

"Chcielibyśmy serdecznie podziękować papieżowi Franciszkowi i Stolicy Apostolskiej za tę symboliczną akcję i oczekujemy, że będzie ona początkiem znaczącej solidarności ze strony innych państw członkowskich UE wobec Republiki Cypryjskiej" - stwierdzają władze tego kraju.

DEON.PL POLECA

 

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Franciszek spotkał się z przybyłymi do Watykanu uchodźcami z Cypru
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.