Światowy miesiąc modlitw o zakończenie pandemii. 3 maja transmisja z Jasnej Góry

Światowy miesiąc modlitw o zakończenie pandemii. 3 maja transmisja z Jasnej Góry
Fot. James Coleman / Unsplash
KAI/mł

Modlitewna "kampania" rozpocznie się 1 maja nabożeństwem w Watykanie w łączności z sanktuarium maryjnym w angielskim Walsingham i potrwa cały miesiąc maryjny, codziennie w połączeniu wideo z innym sanktuarium.

Na 3 maja przewidziano transmisję z Jasnej Góry. Z kolei 13 maja uczestników światowej modlitwy będzie gościć na transmisji online Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie. To dzień, w którym przypada kolejna rocznica rozpoczęcia objawień i gdy przybywa tam najwięcej pielgrzymów. Według planu wydarzenia, modlitwę różańcową rozpocznie w Kapliczce Objawień kardynał Antonio Marto.

Mimo ogłoszenia 27 kwietnia przez prezydenta Portugalii zniesienia stanu wyjątkowego, uroczystości w Fatimie odbędą się przy zachowaniu surowych zasad epidemicznych, m.in. dystansu społecznego. Uczestnicy wydarzenia będą też zobowiązani do noszenia masek ochronnych.

Rektorat sanktuarium potwierdził, że inicjatywa przebłagalnej modlitwy o ustanie pandemii wyszła od papieża Franciszka, a w maju przystąpią do tej akcji również inne miejsca kultu na świecie.

Odpowiedzialna za przeprowadzenie akcji z ramienia Watykanu jest Papieska Rada Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Każdego dnia modlitwa będzie się odbywała w innym miejscu na wszystkich kontynentach i będzie miała własną intencję szczegółową - obok głównej, czyli o koniec pandemii. W Fatimie wierni będą się modlić za więźniów. Ogólnoświatowa przebłagalna akcja modlitewna w intencji zakończenia pandemii Covid-19 została ogłoszona przez Stolicę Apostolską i potrwa cały miesiąc maryjny, codziennie w połączeniu wideo z innym sanktuarium.

KAI / mł

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Matko Fatimska, módl się za nami!

Objawienia fatimskie (13 maja-13 października 1917 roku) były przede wszystkim znakiem nadziei dla człowieka, który może pokładać ufność w Panu. Matka Boża zachęciła prostych pastuszków do modlitwy różańcowej, dającej...

Skomentuj artykuł

Światowy miesiąc modlitw o zakończenie pandemii. 3 maja transmisja z Jasnej Góry
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.