Świątynia Opatrzności Bożej zamknięta. Powód może zaskoczyć, bo ma związek z Apple

Świątynia Opatrzności Bożej zamknięta. Powód może zaskoczyć, bo ma związek z Apple
Fot. Depositphotos
KAI / pk

Od 4 do 13 kwietnia 2024 roku Świątynia Opatrzności Bożej jest zamknięta. Poprosili o to twórcy z Apple TV+, platformy należącej do znanego na całym świecie producenta iPhonów.

W Świątyni Opatrzności Bożej będą realizowane przygotowania i zdjęcia do trzeciego sezonu serialu "Fundacja", powstającego na zlecenie Apple TV+. "Fundacja" to epopeja stworzona na kanwie serii książek Isaaca Asimova, klasyka powieści science-fiction. Akcja umieszczona w odległej przyszłości opisuje losy ludzkości po katastrofie i poszukiwanie nowego życia.

DEON.PL POLECAŚwiątynia Opatrzności Bożej zamknięta. Powód ma związek z Apple

- Po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na współpracę z filmowcami - mówi Marek Drabik, pełnomocnik Zarządu Centrum Opatrzności Bożej. - Stoją za tym dwa istotne powody. Po pierwsze, wizja filmowa koresponduje z przedstawieniem Świątyni jako miejsca schronienia ludzi, budowania wspólnoty. Po drugie, dzięki tej produkcji możliwe będzie sfinansowanie ważnego elementu modernizacji naszej infrastruktury energetycznej - podkreśla Marek Drabik. - Budowa turbiny energetycznej pozwoli znacząco zredukować koszty energii elektrycznej, stanowiącej olbrzymi składnik stałych kosztów funkcjonowania kompleksu.

- Jesteśmy przekonani, że to filmowe dzieło pokaże prawdziwe piękno architektury wilanowskiej Świątyni - dodaje pełnomocnik Zarządu COB.

Do 7 kwietnia we wnętrzu Świątyni oraz na placu okalającym budynek będą realizowane przygotowania do filmu. Od 7 kwietnia rozpocznie się kręcenie zdjęć - głównie wieczorem i w nocy. Prace filmowe potrwają do soboty, 13 kwietnia.

Msze św.  w tym okresie (4-13 kwietnia) odprawiane będą w Kaplicy Najświętszego Sakramentu. Wyjątek stanowią msze św. niedzielne. W niedzielę, 7 kwietnia ich celebracja odbywać się będzie tradycyjnie w górnej Świątyni.

Plan filmowy będzie częściowo zamknięty. Wierni nawiedzający wilanowską Świątynię proszeni są o informowanie pracowników ochrony, że zmierzają do kaplicy na mszę świętą. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Skomentuj artykuł

Świątynia Opatrzności Bożej zamknięta. Powód może zaskoczyć, bo ma związek z Apple
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.