Święcenia diakonów i prezbiterów jezuickich w Krakowie

Święcenia diakonów i prezbiterów jezuickich w Krakowie
Święcenia jezuitów krakowskich - 25 czerwca 2022 r. - mat. własne
Deon.pl / pzk

25 czerwca 2022 r., wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi Panny to radosny dzień dla krakowskich jezuitów. Cieszą się bowiem z nowo wyświęconych diakonów i prezbiterów. Święcenia odbyły się podczas uroczystej ceremonii w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie. Udzielił ich abp Adam Szal, metropolita przemyski.

Diakonami zostali ks. Piotr Jabłoński SJ oraz ks. Michał Król SJ a święcenia prezbiteratu przyjęli o. Błażej Sikora SJ oraz o. Michał Zalewski SJ. Nowo wyświęconym towarzyszyły ich rodziny, przyjaciele i współbracia z obu polskich prowincji Jezuitów.

Święcenia to zawsze radosna chwila dla przyjmujących je, ale też dla całej wspólnoty Kościoła, do której są lub zostaną posłani. To także odpowiedzialność i wezwanie do modlitwy o dar wytrwania, jak też o nowe, liczne i święte powołania do służby Bogu.

DEON.PL POLECA

Tegoroczne święcenia diakonatu i prezbiteratu celebrowane były w ramach obchodu Jubileuszowego Roku Ignacjańskiego, który upamiętnia 500-lecie nawrócenia św. Ignacego i 400-lecie od jego kanonizacji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
kard. Gerhard Ludwig Müller

 „Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam”

Drogowskazy dla kapłanów w XXI wieku

Kościół można porównać do domu postawionego na skale, w którym duchowni mają szczególną, służebną rolę. Jej spełnianie staje się...

Skomentuj artykuł

Święcenia diakonów i prezbiterów jezuickich w Krakowie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.