Syria: w ataku na chrześcijańską dzielnicę Damaszku zginęło troje dzieci

Syria: w ataku na chrześcijańską dzielnicę Damaszku zginęło troje dzieci
(fot. kafeinkolik / Shutterstock.com)
KAI / jp

Nuncjusz apostolski w Syrii, kard. Mario Zenari alarmuje o zaciętych walkach w Damaszku.

- Atakami są dotknięte szczególnie chrześcijańskie dzielnice - powiedział kardynał w rozmowie z portalem "Vatican News".

W wyniku ataku rebeliantów na centrum miasta zginęło troje dzieci, które znajdowały się w szkole prowadzonej przez franciszkanów. Według doniesień francuskiej organizacji "SOS Chretiens d’Orient" atak islamistów z Ghouty rozpoczął się w godzinach rannych i trwał kilka godzin. Zdaniem nuncjusza stolica Syrii przeżywa "odrodzenie wojny".

- Z powodu niemal codziennego ostrzału rakietami i pociskami moździerzowymi wiele szkół chrześcijańskich w Damaszku musiało pozostać zamkniętych - powiedział nuncjusz.

DEON.PL POLECA

Chociaż całe miasto zostało dotknięte bombardowaniami, skupiły się one głównie na starym mieście, gdzie znajdują się kwartały zamieszkane przez chrześcijan. Ostrzał starego miasta był reakcją rebeliantów na działania sił rządowych w rejonie Ghouta.Położona w centralnej Syrii Ghouta przeżyła jedną z najbardziej krwawych fal ataków od początku konfliktu.

- Zginęło ok. 250 osób, w tym co najmniej 60 dzieci, w ciągu 48 godzin - podało w środę syryjskie obserwatorium praw człowieka. Ponad 1200 osób zostało rannych, wiele z nich ciężko.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Syria: w ataku na chrześcijańską dzielnicę Damaszku zginęło troje dzieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.