Szczecin: 20 tys. osób w XIII Marszu dla Życia

Szczecin: 20 tys. osób w XIII Marszu dla Życia
(fot. shutterstock.com)
PAP / slo

Około 20 tys. osób przemaszerowało w niedzielę ulicami Szczecina w największym w kraju Marszu dla Życia. Kolorowym i głośnym marszem uczestnicy manifestowali konieczność obrony życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Marsz rozpoczął się po południu na Jasnych Błoniach. To mocna deklaracja i sprzeciw wobec cywilizacji śmierci - mówił do zbierających się uczestników marszu jego twórca ksiądz Tomasz Kancelarczyk. 
Jak powiedział Kancelarczyk, jest tutaj małżeństwo, które było namawiane do aborcji, bo mogło się urodzić dziecko z zespołem Downa. Namowy odrzucili, a dziś cieszą się bardzo kochanym synkiem z zespołem Downa - dodał. "Marsz dla życia jest po to, abyśmy nabierali siły i mówili dalej, że życie jest piękne, nie wolno działać przeciwko niemu" - mówił.
Tegoroczne hasło marszu to "Kobieta jest piękna". - Nie chodzi o zewnętrzność tylko i wyłącznie, ale o to piękno wewnętrzne kobiety. Każdy tak powie o swojej mamie, siostrze, żonie, a nawet o teściowej - żartował Kancelarczyk.
Metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga otwierając marsz prosił o modlitwę w intencji znanej kanadyjskiej działaczki pro-life. - W Kanadzie - kraju najbardziej wydawałoby się demokratycznym - w więzieniu jest Mary Wagner za to, że upomina się o życie i prosi matki, aby ochroniły życie - powiedział abp Dzięga. 
"Módlmy się za ludzką nienawiść do życia, za brak miłości do życia, za grzechy przeciwko życiu i za głupotę w dzisiejszym świecie" - dodał abp Dzięga.
W kolorowym i głośnym marszu przemaszerowały głównie rodziny z dziećmi i ludzie młodzi. Nad głowami uczestników powiewało setki biało-czerwonych flag i transparentów. Przy wtórze gitar i bębnów głośno skandowano m.in. "My jesteśmy armia, która broni życia", "Uśmiech malucha dodaje ducha" czy "Życie najważniejsze nawet to najmniejsze". 
Uczestnicy nieśli także tkaninę, na której młodzi ludzie przepisali "Mulieris dignitatem" św. Jana Pawła II - list o godności i powołaniu kobiety. Uczestniczki marszu otrzymały białe róże. Marsz zakończył się pod szczecińską katedrą, gdzie odprawiono mszę św. pod przewodnictwem Dzięgi.
Organizatorzy zachęcali do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, czyli modlitwy w jego intencji.
Według szacunków policji, w marszu wzięło udział 20 tys. ludzi. Organizatorzy mówili, że mogło być ich nawet 21 lub 22 tys.
Organizatorem szczecińskiego marszu jest Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana. Podobne marsze organizowane są także w innych miastach Polski, ale szczeciński jest z nich najliczniejszy. 
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Szczecin: 20 tys. osób w XIII Marszu dla Życia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.