Sześć dni nieustannej modlitwy za Nową Hutę

Sześć dni nieustannej modlitwy za Nową Hutę
(fot. Zygmunt Put Zetpe0202 / (CC BY-SA 3.0) / Wikimedia Commons)
KAI / slo

"Jerycho", czyli sześć dni nieustannej modlitwy o owocność ewangelizacji Nowej Huty organizuje Sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji. Czuwanie w kościele "Arka Pana" potrwa od 16 do 22 czerwca.

"Nowa Huta na co dzień doświadcza świętości i grzechu, dobra i zła, szczęścia i nieszczęścia. Jak każdy z nas! Jak ja i Ty! I jak każdy z nas jest ukochana przez Boga. Miłością nieskończoną - niezależną od naszych zasług i grzechów. Ta właśnie miłość - i tylko ona (!) - jest jedynym motywem i siłą ewangelizacji" - pisze bp Grzegorz Ryś w liście przewodnim zachęcającym do włączenia się w modlitwę za Nową Hutę.

Przewodniczący Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji podkreśla, że Nowa Huta jest "wspólnotą świadków" - uczniów, studentów i ludzi starszych, ale to także środowisko coraz większego bezrobocia i biedy, patologii i przemocy.

"Jerycho" to inicjatywa wielu środowisk ewangelizacyjnych. W całodobową modlitwę w Kaplicy Pojednania w kościele "Arka Pana" w Nowej Hucie - Bieńczycach włączą się wspólnoty i ruchy Archidiecezji Krakowskiej.

Szczególne zaproszenie bp Ryś skierował do duszpasterzy Nowej Huty, wiernych i wspólnot, którym przewodzą. "Zapraszam Was w najgłębszym przekonaniu, że to właśnie ta modlitwa otworzy nam możliwości i da nam słowo dla jawnego i swobodnego głoszenia tajemnicy Ewangelii" - czytam w zaproszeniu.

Modlitewne czuwanie rozpocznie się 16 czerwca Mszą św. o godz. 19.00 "Jerycho" zakończy uroczysta Eucharystia sprawowana 22 czerwca o godz. 20.00 przez bp. Grzegorza Rysia.

Podobne wydarzenie poprzedziło ewangelizację Krakowa, która odbywała się w październiku 2012 r. na Stadionie Cracovii. Ubiegłoroczne "Jerycho" odbywało się w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej na Kazimierzu.

"Jerycho" to sześć dni i nocy nieprzerwanej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Nazwa wydarzenia nawiązuje do historii zdobycia Jerycha przez Izraelitów.

Silnie obwarowane miasto zostało zdobyte zgodnie ze wskazówkami danymi przez Boga Jahwe - przez sześć dni armia izraelska okrążała miasto.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Sześć dni nieustannej modlitwy za Nową Hutę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.