Szkocja zostanie zawierzona Niepokalanemu Sercu Matki Bożej

Szkocja zostanie zawierzona Niepokalanemu Sercu Matki Bożej
(fot. shutterstock.com)
Catholic Herald / kw / az

Szkocja ma zostać ofiarowana Niepokalanemu Sercu Matki Bożej po raz pierwszy w historii. Biskup Keenan, ordynariusz diecezji Paisley, powiedział że Konsekracja jest zależna od żarliwości narodowych przygotowań i nakłaniał Katolików do wzięcia udziału w 40-dniowej modlitwie.

Akt zawierzenia odbędzie się 3 września w Sanktuarium Mariackim w Carfin i zostanie dopełniony przez tamtejszych biskupów.

Na swojej facebookowej stronie bp Keenan napisał: "Będę trwać w modlitwie codziennie i zachęcam was do tego, abyście do mnie dołączyli".

"Konsekracja jest zależna od żarliwości narodowych przygotowań. Proszę udostępnijcie ten post. Rzadko mam takie prośby, ale to jest bardzo ważne" - napisał hierarcha.

Tego roku ma miejsce setna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie, co wywołało znaczne ożywienie wśród katolików. Wiele państw dokonało zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.

DEON.PL POLECA

W lipcu Polscy biskupi i politycy dokonali zawierzenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. W styczniu Kardynał Vincent Nichols ponownie poświęcił Anglię i Walię (pierwotnie zawierzenia dokonał kardynał Bernard Griffin w 1948 roku). Kardynał Rai, głowa Kościoła Maronickiego, dokonał konsekracji całego Bliskiego Wschodu Niepokalanemu Sercu Maryi również w lipcu.

Natomiast Papież Franciszek w październiku 2013 roku zawierzył Niepokalanemu Sercu Maryi cały świat.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Sławomir Rusin

Opętania i egzorcyzmy.

Ten temat wzbudza mnóstwo emocji. Niestety, w wielu mediach, a niejednokrotnie i w książkach zamiast rzetelnej wiedzy otrzymujemy informacje sensacyjne, budujące fałszywy obraz relacji między Bogiem, szatanem a człowiekiem.W tej publikacji wybitni specjaliści...

Skomentuj artykuł

Szkocja zostanie zawierzona Niepokalanemu Sercu Matki Bożej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.