Papież Franciszek o największym darze Maryi dla wszystkich ludzi

Papież Franciszek o największym darze Maryi dla wszystkich ludzi
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
4 lata temu
KAI / kw

Największym darem, jaki Maryja przynosi światu jest Jezus - mówił papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę "Anioł Pański" na placu św. Piotra w Watykanie.

W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Ojciec Święty wskazał, że "niewidzialna ale rzeczywista obecność Jezusa wypełnia wszystko sensem".

Przeczytaj pełny tekst rozważania Ojca świętego >> 

Odwołując się do wypowiedzianej przez Maryję modlitwy, zwanej Magnificat, papież zaznaczył, że uwielbiamy w niej "Boga, który dokonuje wielkich rzeczy za pośrednictwem ludzi pokornych, nieznanych światu, tak jak sama Maryja, jak jej oblubieniec Józef, i jak również miejsce, w którym mieszkają - Nazaret".

- Magnificat opiewa Boga miłosiernego i wiernego, który wypełnia swój plan zbawienia poprzez maluczkich i ubogich, tych, którzy w Niego wierzą, którzy ufają Jego Słowu, jak Maryja - stwierdził papież. Dodał, że "przyjście Jezusa poprzez Maryję" stwarza "atmosferę radości i wspólnoty braterskiej, ale także atmosferę wiary, która prowadzi do nadziei, do modlitwy, do wielbienia Boga". - Chcielibyśmy, aby to wszystko miało miejsce także dzisiaj w naszych domach - powiedział Franciszek.

- Świętując Wniebowzięcie Matki Bożej chcielibyśmy, aby przyniosła po raz kolejny do naszych rodzin, do naszych wspólnot ten ogromny dar, tę wyjątkową łaskę, o którą zawsze musimy prosić przede wszystkim i ponad wszelkie inne łaski, na których nam także zależy: łaskę, którą jest Jezus! - mówił papież.

Wyjaśnił, że "przynosząc Jezusa, Maryja przynosi nam też nową radość, pełną znaczenia; przynosi nam nową zdolność do przeżywania z wiarą chwil najbardziej bolesnych i trudnych; przynosi nam zdolność do miłosierdzia, abyśmy sobie wybaczali, zrozumieli siebie nawzajem, wspierali jedni drugich".

Po odmówieniu modlitwy "Anioł Pański" Franciszek powierzył Maryi Królowej Pokoju "niepokoje i smutki mieszkańców wielu części świata cierpiących z powodu klęsk żywiołowych, niepokojów społecznych lub konfliktów". - Niech Niebieska Matka wyjedna wszystkim pociechę i przyszłość pokoju i zgody! - zakończył papież.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa
10,94 zł
19,90 zł

Modlitwa, która zmienia życie. Krok po kroku.

Jeśli należysz do osób, które słyszały o Nowennie pompejańskiej, ale jeszcze jej nie odmawiały, najwyższa pora to zmienić.

Pompejanka jest zbiorem świadectw o cudach, nawróceniach i sytuacjach, które...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek o największym darze Maryi dla wszystkich ludzi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.