Szokujący raport jezuitów z Angoli: w kopalniach diamentów pracują dzieci

Szokujący raport jezuitów z Angoli: w kopalniach diamentów pracują dzieci
(fot. Mattis Kaminer / Shutterstock.com)
KAI / pk

Jezuici z misji w Angoli poinformowali opinię publiczną o licznych przypadkach zatrudnianych w tym kraju dzieci do kopalni diamentów.

Według przedstawicieli tego zakonu w kopalniach tego afrykańskiego kraju do ciężkiej pracy wykorzystywane są osoby, które nie przekroczyły 12 roku życia. Jak poinformował ks. Celestino Malange, dyrektor Jezuickiego Biura ds. Pomocy Uchodźcom, wiele z pracujących w angolskich kopalniach diamentów dzieci to obywatele Demokratycznej Republiki Konga.

Zaznaczył, że w ostatnim czasie na terytorium tego kraju zostało zatrzymanych przez władze Angoli ponad 500 tys. osób, w tym około 80 tys. dzieci i skierowanych do kraju pochodzenia. Malange wyjaśnił, że akcja kierowania nielegalnych migrantów do Demokratycznej Republiki Konga kierowana była bezpośrednio przez władze w Luandzie.

- W trakcie tej operacji udało się ustalić, że wiele dzieci traktowano w angolskich kopalniach jako tanią siłę roboczą - dodał ks. Celestino Malange.

Szef Jezuickiego Biura ds. Pomocy Uchodźcom wyjaśnił, że masowe zatrudnianie dzieci w kopalniach diamentów w Angoli było i wciąż jest szczególnie korzystne dla miejscowych przedsiębiorców branży wydobywczej. Dodał, że proceder ten jest stosunkowo powszechny w Angoli. - Szefowie firm decydują się na zatrudnianie dzieci z uwagi na ich dużą sprawność, niskie wymagania finansowe oraz możliwość ich wyzyskiwania. Niestety, nikt nie jest zainteresowany rozwiązaniem tego problemu - dodał ks. Celestino Malange.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Szokujący raport jezuitów z Angoli: w kopalniach diamentów pracują dzieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.