Ta nowenna potrwa aż do czerwca. To odpowiedź na brak kapłańskich powołań

Ta nowenna potrwa aż do czerwca. To odpowiedź na brak kapłańskich powołań
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos.com
KAI / mł

Ta modlitwa to odpowiedź na kryzys powołań, jaki dotyka Kościół. 6 października w diecezji kaliskiej rozpoczęła się diecezjalna nowenna o nowe i święte powołania kapłańskie. Potrwa do czerwca 2023 roku.

- Bardzo potrzebujemy nowych kapłanów, ich zaangażowania, pracy, więc dlatego razem się modlimy. Chcemy też przez tą modlitwę wspierać tych, którzy już wybrali drogę ku kapłaństwu czy życiu zakonnemu, są na etapie formacji i teraz szczególnie potrzebują naszego duchowego wsparcia – powiedział biskup kaliski Damian Bryl.

Nowenna za przyszłych i obecnych księży

W ramach tej szczególnej modlitwy w kolejne pierwsze czwartki miesiąca w każdej parafii diecezji kaliskiej będzie odprawiona Msza św. w intencji nowych powołań, połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

Nowennie przyświecają słowa: „Dobry pasterz daje życie za swoje owce” (J 10, 11b).- Pierwszy czwartek miesiąca może być wypełniony modlitwą o nowe powołania również w naszych rodzinach i wspólnotach. Niech to dzieło modlitwy będzie wsparte orędownictwem św. Józefa – mówi ks. dr Waldemar Graczyk, wicerektor Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu i referent ds. powołań kapłańskich.

Kryzys w Kościele wymaga odpowiedzi

Duchowny prosi kapłanów i wiernych, aby włączyli się w tę nowennę.

DEON.PL POLECA

- W dobie kryzysu odpowiedzi na Boże powołanie do szczególnej służby w Kościele, pragniemy jako wspólnota diecezjalna modlić się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne – wskazuje ks. Graczyk.Kapłan dodaje, że za to dzieło jako osoby wierzące jesteśmy odpowiedzialni wszyscy, duchowni i świeccy, ponieważ każdy chciałby spotkać na drodze wiary dobrych i świętych kapłanów.

KAI / mł 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Amedeo Cencini FdCC

Bóg zna każdego człowieka z imienia i myśli o nim, zanim jeszcze matka poczęła go w swoim łonie. On sam wyznaje: Zanim ukształtowałem cię w łonie swej matki, znałem cię (Jer 1, 5).

Zanim matka...

Skomentuj artykuł

Ta nowenna potrwa aż do czerwca. To odpowiedź na brak kapłańskich powołań
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.