Taizé: br. Alois zachęca do odkrywania radości dzięki ubogim

Taizé: br. Alois zachęca do odkrywania radości dzięki ubogim
(fot. Surfnico [CC BY-SA 3.0], from Wikimedia Commons)
Stanisław Tasiemski OP / Vatican News

Spotkanie z ludźmi pozbawionymi perspektyw życiowych, chorymi, bezdomnymi lub obcymi pozwala nam spotykać Chrystusa i zaznać prawdziwej radości - podkreślił przeor Wspólnoty z Taizé.

 
Podczas cotygodniowego spotkania z młodzieżą z 72 krajów świata br. Alois wskazał, że radość ta wypływa z przynależności do Boga, który nas wzywa, byśmy nie osiedli w naszej wygodzie.
 

Przeor Taizé zaznaczył, że radość otwiera nas na innych. Jest silniejsza niż strach przed niestabilnością, nieznanym, obcokrajowcem. Jest źródłem nadziei, aby wytrwać w ufności, że miłość Boga będzie miała ostatnie słowo. Jak zauważa ks. Jacek Froniewski z Wrocławia, radość ta otwiera nas także na Boże przebaczenie i pojednanie.

Uczenie tego pojednania dokonuje się przez wspólną modlitwę, ale także przez poznawanie siebie nawzajem. Wielu ludzi odkrywa, że ich serce potrzebuje pojednania - powiedział ks. Froniewski.

7 powodów, aby pojechać do Taizé >>

Na zakończenie wieczornego spotkania młody Afrykańczyk, Ricardo zaprosił obecnych na kolejny etap pielgrzymki zaufania. Będzie on miał miejsce w dniach 25-29 września 2019 r. w Kapsztadzie, w Republice Południowej Afryki, na zaproszenie tamtejszych Kościołów. Wiele miejsca zajmie tam modlitwa w intencji pokoju i pojednania.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Taizé: br. Alois zachęca do odkrywania radości dzięki ubogim
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.