Tajlandia: chrześcijańskie apele o pokój

Radio Watykańskie

Chrześcijanie wzywają Tajlandczyków do opamiętania. Jeśli nie powstrzymamy przemocy, nasz umiłowany kraj czeka katastrofa – czytamy w oświadczeniu tamtejszego episkopatu. My, katolicy, nie możemy pozostać obojętni na aktualny kryzys. Jest on konsekwencją podziałów i niezgody w społeczeństwie. Dlatego też miłość, współczucie i przebaczenie są dziś dla nas jedyną możliwą drogą. Natychmiast trzeba się wyrzec wszelkiej przemocy i nie dopuścić do kolejnego przelewu krwi – napisali tajscy biskupi.

Apel o podobnej treści wystosował też sekretarz generalny Światowej Rady Kościołów, pastor Olav Fykse Tveit. Wszystkich Tajlandczyków wezwał do powściągliwości w słowach i czynach, a także do wznowienia negocjacji. Za niezbędne uznał też wyciągnięcie konsekwencji względem tych, którzy po obu stronach konfliktu są odpowiedzialni za dopuszczenie do przemocy i rozlewu krwi.

W Tajlandii natomiast wydaje się już panować spokój. Wojsko spacyfikowało protesty Czerwonych Koszul. Trudno jeszcze ustalić ostateczny bilans zamieszek. Wciąż bowiem odkrywane są kolejne ciała ofiar.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Tajlandia: chrześcijańskie apele o pokój
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.