Tak mogła wyglądać twarz Marii Magdaleny. Naukowcy odtworzyli jej wizerunek
Prawie 500 zdjęć, skomplikowany program komputerowy, godziny pracy. Naukowcy są zdania, że tak mogła wyglądać Maria Magdalena.
Jak relacjonuje serwis news.com.au, Philippe Charlie z uniwersytetu w Wersalu oraz Philippe Froesch, grafik komputerowy, wykorzystali 500 zdjęć czaszki, która miała należeć do Marii Magdaleny i za pomocą programu komputerowego używanego do rekonstrukcji twarzy, odtworzyli jej wizerunek.
10 rzeczy, które warto wiedzieć o Marii Magdalenie
Podobna metoda wykorzystywana jest przez różne służby na świecie.
Czaszka, która została wykorzystana przez naukowców, pochodzi z francuskiej bazyliki Saint-Maximin-la-Sainte-Baume, gdzie wedle legendy pochowana jest Maria Magdalena.
Według podań prowansalskich pochodzących z przełomu X i XI w., miała ona wraz z Łazarzem i Martą z Betanii przybyć na Lazurowe Wybrzeże po zmartwychwstaniu i wniebowstąpieniu Jezusa.
Bp Ryś o historii miłości Marii Magdaleny i Jezusa
Zdaniem naukowców, kobieta do której należała czaszka, miała w chwili śmierci ok. 50 lat i pochodziła z terenów basenu Morza Śródziemnego.
Philippe Charlie zaznacza jednocześnie, że nie ma żadnych naukowych dowodów na to, że szczątki należą bo biblijnej bohaterki.
Skomentuj artykuł