Tak mogła wyglądać twarz Marii Magdaleny. Naukowcy odtworzyli jej wizerunek

Tak mogła wyglądać twarz Marii Magdaleny. Naukowcy odtworzyli jej wizerunek
(fot. CGTN / YouTube.com / domena publiczna)
news.com.au / onet.pl / ml

Prawie 500 zdjęć, skomplikowany program komputerowy, godziny pracy. Naukowcy są zdania, że tak mogła wyglądać Maria Magdalena.

Jak relacjonuje serwis news.com.au, Philippe Charlie z uniwersytetu w Wersalu oraz Philippe Froesch, grafik komputerowy, wykorzystali 500 zdjęć czaszki, która miała należeć do Marii Magdaleny i za pomocą programu komputerowego używanego do rekonstrukcji twarzy, odtworzyli jej wizerunek.

DEON.PL POLECA

10 rzeczy, które warto wiedzieć o Marii Magdalenie

Podobna metoda wykorzystywana jest przez różne służby na świecie.

Czaszka, która została wykorzystana przez naukowców, pochodzi z francuskiej bazyliki Saint-Maximin-la-Sainte-Baume, gdzie wedle legendy pochowana jest Maria Magdalena.

Według podań prowansalskich pochodzących z przełomu X i XI w., miała ona wraz z Łazarzem i Martą z Betanii przybyć na Lazurowe Wybrzeże po zmartwychwstaniu i wniebowstąpieniu Jezusa.

Bp Ryś o historii miłości Marii Magdaleny i Jezusa

Zdaniem naukowców, kobieta do której należała czaszka, miała w chwili śmierci ok. 50 lat i pochodziła z terenów basenu Morza Śródziemnego.

Philippe Charlie zaznacza jednocześnie, że nie ma żadnych naukowych dowodów na to, że szczątki należą bo biblijnej bohaterki.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
James Martin SJ

Nie jest to przewodnik, który umożliwi zrozumienie wszystkiego o wszystkim.Pokazuje on raczej, jak odnaleźć Boga w każdym wymiarze swojego życia.

  • Skąd mam wiedzieć, co powinienem w życiu robić?
  • Skąd mam wiedzieć, kim być w życiu?
  • ...

Skomentuj artykuł

Tak mogła wyglądać twarz Marii Magdaleny. Naukowcy odtworzyli jej wizerunek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.