Takiej wystawy w Hollywood jeszcze nie było. "Odpowiada" za nią bł. Carlo Acutis

Takiej wystawy w Hollywood jeszcze nie było. "Odpowiada" za nią bł. Carlo Acutis
Fot. Pedro Marroquin / unsplash.com
KAI / tk

Wystawa oparta na zbiorach opublikowanych w sieci przez bł. Carla Acutisa, dotarła do Hollywood, skąd ruszy do innych miast Kalifornii. Na swej stronie internetowej Carlo zebrał informacje o ponad 100 cudach eucharystycznych uznanych przez Kościół.

„Czym częściej będziemy przyjmować Eucharystię, tym bardziej będziemy się stawać jak Chrystus, tak, że na Ziemi będziemy mieć przedsmak nieba” – pisał bł. Carlo Acutis.

DEON.PL POLECA

Wystawa bł. Carlo Acutisa w Hollywood

Wystawę do Hollywood sprowadził mężczyzna, Magat, który w lokalnym kościele zajmuje się transmisją niedzielnej Mszy św. Jak wskazuje, zainteresował się historią Carla po jego beatyfikacji w 2020 r. Postanowił wybrać się do Włoch, by udać się do grobu nastolatka. Gdy jednak wraz z grupą parafialną przyjechali do Asyżu było już trzy minuty po dziewiętnastej, kiedy to zamyka się bazylikę. Zgodnie z planem grupa udała się do innej miejscowości na nocleg – jednak on wraz z ciocią zostali w Asyżu, zdeterminowani, by pomodlić się u grobu Carla.

Teraz pragnie, by i inni mogli poznać młodego błogosławionego. Zgłosiło się już ponad 30 parafii chętnych do przyjęcia u siebie wystawy. Proboszcz hollywoodzkiej parafii, ks. Juan Ochoa, podkreśla, że nie spodziewał się tak wielkiego entuzjazmu dla projektu. Jednocześnie, jak mówi, „Carlo jest nastolatkiem, więc młodzi łatwiej mogą się z nim utożsamić”. Wystawa doskonale wpisuje się też w akcję odnowy eucharystycznej, podjętą przez Kościół w USA.

Carlo Acutis miał dane przeżyć jedynie 15 lat. Mimo to został zapamiętany jako osoba nieprzeciętna i w kilkanaście lat po śmierci został ogłoszony błogosławionym. Już jako dziecko zaskakiwał np. wtedy gdy z pomocą opiekuna sprzedał swoje zabawki, by zakupić rzeczy dla ubogich. Z drugiej strony był taki, jak jego rówieśnicy i kochał grać w gry, próbował też swoich sił w informatyce. Jednym z owoców tego zamiłowania była wspominania strona internetowa opowiadająca o cudach eucharystycznych.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

Takiej wystawy w Hollywood jeszcze nie było. "Odpowiada" za nią bł. Carlo Acutis
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.