Kustosz Porcjunkuli o bł. Carlo Acutisie: jego życie jest potężną dawką nadziei

Kustosz Porcjunkuli o bł. Carlo Acutisie: jego życie jest potężną dawką nadziei
fot. carloacutis.com
KAI / pk

- To, co mnie uderza, to przede wszystkim fakt, że w tak młodym wieku zrozumiał, że życie jest darem dla innych - powiedział Radiu Watykańskiemu kustosz Porcjunkuli, o. Massimo Travascio, we wspomnienie bł. Carla Acutisa.

Carlo Acutis pochowany jest w ustanowionym przez Papieża Franciszka Sanktuarium Ogołocenia w Asyżu, czyli dawnej katedrze Matki Bożej Większej. To właśnie tam odbywają się dziś wydarzenia związane z rocznicą beatyfikacji włoskiego nastolatka. - Carlo jest inspiracją by w sposób twórczy służyć Ewangelii - powiedział o. Travascio.

Życie Carla jest potężną dawką nadziei

- Życie człowieka rozkwita w spotkaniu z Jezusem, które otwiera nam drogę do świętości - o tym przypomina nam dzisiejsze wspomnienie Carla Acutisa. To dzięki tej relacji ten młody człowiek tak swobodnie wchodził w relacje z innymi, był odważny i stanowczy w dawaniu świadectwa wiary, a jednocześnie hojny i bardzo pokorny. To, co mnie uderza, to przede wszystkim fakt, że w tak młodym wieku zrozumiał, że życie jest darem dla innych - powiedział o. Massimo Travascio. - Carlo świadczy też o tym, że spotkanie z Jezusem jest możliwe w rzeczywistości naszego życia, takiej jaka ona jest. Jego życie jest potężną dawką nadziei dla wszystkich: przypomina nam, że zawsze jest wyjście ze wszystkich ciemnych i bolesnych sytuacji. Mam nadzieję, że dzięki niemu w sercach wielu, zwłaszcza młodych ludzi, obudzi się pragnienie by w sposób twórczy oddać się na służbę dobra i Ewangelii”.

"Eucharystia jest moją autostradą do nieba"

Carlo Acutis jest pierwszym beatyfikowanym milenialsem i zapewne zostanie ogłoszony patronem Internetu. Papież Franciszek w adhortacji apostolskiej "Christus vivit", ukazał go jako młodzieńca zaangażowanego w głoszenie Ewangelii. Cechowało go nabożeństwo do Maryi i Eucharystii. Dzięki przygotowanej przez niego wystawie o cudach eucharystycznych wiele osób pogłębiło swoją wiarę. Odwiedziła ona różne miejsca na całym świecie. Słynne stało się jego zdanie: "Eucharystia jest moją autostradą do nieba". Tydzień przed swoją śmiercią dowiedział się w szpitalu, że grypa, na którą rzekomo chorował, okazała się być białaczką. Choroba miała u niego ostry przebieg i rozwinęła się bardzo szybko. Zmarł 12 października 2006 r., ofiarując swoje życie za papieża i Kościół. Został pochowany w Asyżu. W 2019 r. jego ciało przeniesiono do kościoła Matki Bożej Większej w tym samym mieście. Carlo Acutis został beatyfikowany przez papieża Franciszka w 2020 r.

 

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Kustosz Porcjunkuli o bł. Carlo Acutisie: jego życie jest potężną dawką nadziei
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.