Tegoroczny Tydzień Małżeństwa w Polsce pod hasłem "Czas na miłość". Gdzie się odbędzie?

Tegoroczny Tydzień Małżeństwa w Polsce pod hasłem "Czas na miłość". Gdzie się odbędzie?
Wkrótce odbędzie się Tydzień Małżeństwa w Polsce (fot. Fundacja Przestrzeń Dobra)
Fundacja Przestrzeń Dobra / tk

W dniach od 7 do 14 lutego 2023 roku odbędzie się w Polsce dziewiąta edycja Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa. W tym roku wydarzenie organizowane jest pod hasłem "Czas na miłość" m.in. w Gdańsku, Krakowie, Olsztynie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gnieźnie, Ełku, Jastarni czy Opolu.

Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa jest to kampania społeczna promująca szczególną, komplementarną więź kobiety i mężczyzny. Pierwszy „małżeński tydzień” rozpoczął się w 1997 roku w Wielkiej Brytanii, a obecnie kampania odbywa się co roku równolegle w ponad 20 krajach na całym świecie.

Tydzień Małżeństwa w Polsce

W Polsce pierwszy „Tydzień Małżeństwa” został zorganizowany w 2015 roku w Gdańsku i od tego czasu co roku odbywa się on w kilkunastu miastach w kraju, a organizowany jest przez fundacje, stowarzyszenia, grupy nieformalne lub przez osoby prywatne, które na co dzień działają na rzecz małżeństwa i rodziny. Co ważne – nie jest to inicjatywa komercyjna, lecz społeczna – mająca na celu propagowanie idei trwałej, bliskiej i satysfakcjonującej relacji małżeńskiej we współczesnym świecie.

Kampania Tydzień Małżeństwa przypomina małżonkom o pięknie i korzyściach z budowania i umacniania bliskiej relacji płynącej ze spędzania czasu razem; inspiruje małżonków do rozwoju osobistego i wzbogacania umiejętności w kontaktach i relacji między sobą. Dla budowania bliskich więzi, niezmiernie istotne jest celebrowanie, docenianie i radosne spędzanie wspólnego czasu.

Gdzie odbędzie się Tydzień Małżeństwa?

Tegoroczna – już dziewiąta – edycja Tygodnia Małżeństwa w Polsce odbędzie się w dniach 7-14 lutego 2023 pod hasłem „Czas na miłość!”. Wydarzenia dedykowane małżonkom zaplanowane są m. in. w: Gdańsku, Krakowie, Olsztynie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gnieźnie, Ełku, Jastarni czy Opolu.

Podczas całego Tygodnia Małżeństwa skorzystać można z szeregu propozycji  ukierunkowanych na rozwój związku i relacji. Organizowane są konferencje, warsztaty, spotkania ze specjalistami, randki małżeńskie oraz liczne wydarzenia kulturalne czy rekreacyjne, takie jak oprowadzania w muzeach, spacery po mieście, kursy tańca, warsztaty masażu, wspólne gotowanie, morsowanie czy zajęcia z fotografii. Organizatorzy pragną, aby był to szczególny czas dla dwojga – najbliższych sobie osób. Zachęcamy do tego, żeby zatrzymać się na chwilę w biegu oraz znaleźć „Czas na miłość”.

Więcej informacji na stronie: tydzienmalzenstwa.pl.

Źródło: Fundacja Przestrzeń Dobra / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wczytaj się w swoisty hymn ku czci boskiej i ludzkiej miłości.

Skoro łączy nas miłość czy potrzebny nam sakrament małżeństwa? Co zrobić, kiedy nasze relacje zaczynają być dalekie od ideału i wydaje się, że uczucie...

Skomentuj artykuł

Tegoroczny Tydzień Małżeństwa w Polsce pod hasłem "Czas na miłość". Gdzie się odbędzie?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.