Terlikowski: dla patriarchy Cyryla źródłem nowej Ewangelii jest Putin

Terlikowski: dla patriarchy Cyryla źródłem nowej Ewangelii jest Putin
Patriarcha Cyryl. Zdjęcie autorstwa Kremlin.ru, CC BY 4.0
Facebook / mł

Są słowa, których nie da się skomentować kulturalnym językiem. Dziś takie słowa padły z ust patriarchy Cyryla - napisał na Facebooku Tomasz Terlikowski, odnosząc się do wypowiedzi moskiewskiego patriarchy. 

Publicysta zacytował fragment wypowiedzi Cyryla. „Żyjemy w okresie pokoju, ale zdajemy sobie sprawę, że również w czasach pokoju powstają zagrożenia. Niestety i w obecnym momencie istnieją zagrożenia. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, co dzieje się na rubieżach naszej Ojczyzny. Dlatego myślę, że nasi wojskowi nie mogą mieć żadnych wątpliwości co do tego, że dokonali oni jedynie słusznego i prawidłowego wyboru w swoim życiu” – mówił patriarcha Moskwy i całej Rusi składając wieniec od Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego przy Wiecznym Ogniu na Mogile Nieznanego Żołnierza w Aleksandrowskim Sadzie przy murach Kremla.

Jak ocenia te słowa Tomasz Terlikowski? Publicysta ujął to bardzo wprost.

"To, że patriarcha jest narzędziem Kremla było jasne, że jest gotów dla interesów Putina poświęcić istnieje Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej Patriarchatu Moskiewskiego już mniej, a to, że dla bieżącej, brudnej imperialnej polityki jest gotów zaprzeć się choćby fundamentów chrześcijańskiej moralności jednak jest dla mnie zaskoczeniem. Ta wypowiedź pokazuje, ze jeśli chodzi o dialog ekumeniczny, to z Cyrylem rozmawiać nie warto. TO już lepiej uderzać do tego, który jest dla Cyryla źródłem nowej Ewangelii - do Władimira Putina. Smutne, ale inaczej skomentować się tego nie da." - napisał Terlikowski.

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Łukasiewicz

Święta wojna. Jak „boży posłańcy” zawładnęli Afganistanem?

Latami przebywali w ukryciu, by w XXI wieku zawładnąć areną międzynarodową i podbić media. Akty rebelii, zamachy samobójcze, pogarda dla kobiet – to talibowie widziani oczami Zachodu. Ale...

Skomentuj artykuł

Terlikowski: dla patriarchy Cyryla źródłem nowej Ewangelii jest Putin
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.