To będzie pierwsza "ekologiczna Biblia"

To będzie pierwsza "ekologiczna Biblia"
(fot. sxc.hu)
KAI / pz

Światowa Federacja Towarzystw Biblijnych (United Bible Societies) wydaje pierwszą "ekologiczną Biblię". Jej karty są wyprodukowane z papieru ulegającego degradacji, a do druku użyto atramentu sojowego, poinformował 27 sierpnia ekumeniczny portal szwajcarski www.livenet.ch.

Księga, na razie wydrukowana tylko w języku hiszpańskim, zostanie zaprezentowana dzisiaj na Wyspach Galapagos na południowym Pacyfiku w związku z obchodzonym 1 września Ekumenicznym Dniem Stworzenia.

W ekologicznej Biblii w sposób szczególny wyróżnione są miejsca, wyrażające troskę Boga o obchodzenie się człowieka z przyrodą, informuje portal. Dodatkowe artykuły autorstwa różnych teologów i biblistów mają uwrażliwić czytelnika na ochronę przyrody. Znalazły się tam również praktyczne opisy, w jaki sposób w domu lub w miejscu pracy "można się zachować jak dobry zarządca Stwórcy".

Jako miejsce prezentacji ekologicznej Biblii wybrano Wyspy Galapagos w Ekwadorze. Żyją tam bowiem różnorodne gatunki zwierząt, a od 1978 roku wyspy wpisane są na listę światowego dziedzictwa przyrody UNESCO.

DEON.PL POLECA

Poprzez oficjalną prezentację "ekologicznej Biblii" jej pomysłodawcy pragną zwrócić uwagę mieszkańców na całej Ziemi, że "każdy człowiek może odnaleźć to, czego chce Bóg dla życia i ochrony naszej planety i jej mieszkańców".

Mająca swoją siedzibę w Genewie Światowa Federacja Towarzystw Biblijnych skupia 146 towarzystw rozsianych po całym świecie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

To będzie pierwsza "ekologiczna Biblia"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.