To będzie spotkanie z pokoleniem internetu

To będzie spotkanie z pokoleniem internetu
(fot. EPA/Alessandro di Meo)
PAP / drr

Podczas zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Madrycie Benedykt XVI będzie przemawiał do "pokolenia internetu" i Facebooka - powiedział w sobotę rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi. Papież będzie w Hiszpanii w dniach 18-21 sierpnia.

W cotygodniowym komentarzu, przygotowanym dla Watykańskiego Ośrodka Telewizyjnego, ksiądz Lombardi podkreślił: - Jedziemy do Madrytu z papieżem ze świadomością stawienia czoła nowemu wielkiemu wyzwaniu.

Jest nim, zauważył rzecznik Watykanu, przekazywanie słowa Bożego "pokoleniu internetu i portali społecznościowych" oraz "apelowanie o to, by odgrywało ono aktywną rolę w jego głoszeniu w nowych przestrzeniach życia"; "na kontynentach geograficznych, ale także tych wirtualnych" - dodał.

Ksiądz Federico Lombardi stwierdził, że uczestnicy najbliższego XXVI spotkania w Madrycie to już "trzecie pokolenie Dni Młodzieży". Pierwsza, podkreślił, była "generacja 68 roku, przepełniona aspiracjami rewolucyjnymi i liberalnymi z ich sprzecznościami".

- Drugie pokolenie jest z 1989 roku, czyli czasów upadku murów i otwarcia przez Jana Pawła II nowych horyzontów, i było ono bardziej wrażliwe na wymiar duchowy - wskazał.

Trzecie pokolenie to rok 2000, "generacja internetu i portali społecznościowych, młodzież z cyfrowego kontynentu" - oświadczył watykański rzecznik. Do niej, podkreślił, przemawiać teraz będzie Benedykt XVI.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

To będzie spotkanie z pokoleniem internetu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.