"To jest cudownie ocalone życie". W szczecińskim Oknie Życia znaleziono dziewczynkę

"To jest cudownie ocalone życie". W szczecińskim Oknie Życia znaleziono dziewczynkę
fot. Depositphotos
PAP / pk

W Oknie Życia przy parafii Świętej Rodziny w sobotę wieczorem znaleziono noworodka. Dziewczynka ma około trzech dni - poinformowała siostra Rut Manthey.

Pozostawioną w szczecińskim Oknie Życia dziewczynką zaopiekowały się siostry Uczennice Krzyża, które zajmują się tym miejscem.

Trzynaste dziecko pozostawione w szczecińskim Oknie Życia

- O godz. 20.15 był sygnał i już za chwilę byłam przy niej. To jest cudowne ocalone życie, zawsze podziwiam te kobiety i naprawdę jestem całym sercem przy nich, bo wiem, że to decyzja niezmiernie trudna. One chcą, by to dziecko żyło. My im pomagamy w anonimowy sposób - powiedziała siostra Rut Manthey.

Jak dodała "procedura po znalezieniu dziecka w Oknie Życia wygląda tak, że my przekazujemy dziecko bezpośrednio do pogotowia, następnie dziecko jest badane i ma możliwość przekazania do adopcji".

DEON.PL POLECA

To trzynaste dziecko pozostawione w szczecińskim Oknie Życia, wszystkie to dziewczynki. W regionie działają trzy takie miejsca, poza Szczecinem, Okno Życia jest w Stargardzie i Goleniowie.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roman Groszewski SJ

Z nich zaś największa jest miłość…
1 Kor 13,13

Pragniemy kochać i być kochani. Zależy nam na budowaniu dobrych relacji, opartych na wzajemnym zaufaniu i miłości. Jesteśmy do tego powołani, bo Bóg jest miłością: wcieloną,...

Skomentuj artykuł

"To jest cudownie ocalone życie". W szczecińskim Oknie Życia znaleziono dziewczynkę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.