"To jest moja odpowiedź na kryzys w Kościele". Księża ruszyli do pomocy potrzebującym

"To jest moja odpowiedź na kryzys w Kościele". Księża ruszyli do pomocy potrzebującym
(fot. facebook.com/bartek.rajewski)
facebook.com / kk

"Oto ewenement w Kościele katolickim. Księża ugotowali kolację siostrom zakonnym, paniom pracującym w naszym domu i wolontariuszom. Nowy powiew. Wiosna w Kościele" - komentują siostry.

Od ponad tygodnia w Domu Chłopaków w Broniszewicach wolontariuszami są ksiądz Bartek i ksiądz Maciek. W dzień organizują czas Chłopakom i odprawiają dla nich msze. Tak ks. Bartek opisał swoją decyzję na Facebooku:

"Codziennie ktoś zadaje mi pytanie o przyszłość Kościoła w Polsce. Codziennie słyszę, że ktoś odchodzi, ktoś nad odejściem się zastanawia, ktoś autentycznie przeżywa odejście od Kościoła swoich dzieci. Codziennie ktoś domaga się ode mnie komentarza dotyczącego skandali pedofilskich i afer rozpętanych przez hierarchów polskiego Kościoła. To jest właśnie moja odpowiedź i taki jest mój komentarz: uczyć się Kościoła, który jest autentyczny i taki Kościół budować.

Takim właśnie jest Kościół budowany przez Chłopaków, Siostry i Wolontariuszy Dom Chłopaków w Broniszewicach. Tutaj wszyscy wiedzą, że samo rozmyślanie, komentowanie i odpowiadanie na pytania nikogo nie zbawi – nawet rozważanie o tak istotnej sprawie, jak przyszłość Kościoła. Tutaj wszyscy wiedzą, że na sądzie Bożym będziemy pytani o czyny wobec głodnych, bezdomnych, więźniów, chorych, wykluczonych, zapomnianych… Ten, kto próbował, wie, jak łatwo w ich pełnieniu o znużenie, beznadziejność wobec niewyczerpanego morza potrzeb, jak ciężka bywa ludzka niewdzięczność i niezrozumienie tych, którzy rozumieć powinni. To wszystko też jest w Broniszewicach obecne. A jednak te trudy są tutaj jedynie kroplą w morzu miłości.

DEON.PL POLECA

Przyjeżdżając tutaj, myślałem, że będę miał wiele pytań, na które nie znajdę odpowiedzi. Po ponad tygodniu wiem, że każdy dzień przynosi mi nie pytania, ale odpowiedzi, których od dawna szukałem. Można trwonić czas na gadanie. Lepiej jednak odpowiadać konkretnymi czynami. Tylko świadectwo ma dzisiaj autentyczną moc przemiany rzeczywistości. Także, a może nawet przede wszystkim tej kościelnej. To jest właśnie moja odpowiedź i taki jest mój komentarz do tego, co w Kościele dzisiaj przeżywamy".

Codziennie ktoś zadaje mi pytanie o przyszłość Kościoła w Polsce. Codziennie słyszę, że ktoś odchodzi, ktoś nad...

Opublikowany przez Bartka Rajewskiego Poniedziałek, 30 listopada 2020

Pobyt księży w Broniszewicach skomentowały siostry dominikanki, które na co dzień prowadzą Dom Chłopaków. "Uwaga, uwaga. Oto ewenement w Kościele katolickim. Księża ugotowali kolację siostrom zakonnym, paniom pracującym w naszym domu i wolontariuszom. Nowy powiew. Wiosna w Kościele" - mówi s. Eliza Myk.

Z dobrych rzeczy, które warto zauważyć. Z relacjami między księżmi a siostrami zakonnymi bywa różnie. Niestety często...

Opublikowany przez Piotr Żyłka Sobota, 28 listopada 2020
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Skomentuj artykuł

"To jest moja odpowiedź na kryzys w Kościele". Księża ruszyli do pomocy potrzebującym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.