"To jest najpiękniejsza promocja rodziny"

"To jest najpiękniejsza promocja rodziny"
(fot. Russ Goerend / flickr.com)
KAI / pz

Najpiękniejszą promocją rodziny jest świadectwo szczęśliwych małżonków, którzy potrafią budować na fundamencie Jezusa Chrystusa - mówił biskup kaliski Edward Janiak podczas IX Pielgrzymki Pszczelarzy Diecezji Kaliskiej.

Pszczelarze z 23 kół z terenu Południowej Wielkopolski zgromadzili się w sanktuarium św. Józefa. W homilii biskup kaliski nawiązał do zbliżającego się III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, który będzie obradował na temat rodziny w Rzymie w dniach 5-19 października. - My tu, w sanktuarium św. Józefa modlimy się oddając szczególną cześć Świętej Rodzinie przed cudownym obrazem i jesteśmy przekonani, że za przyczyną św. Józefa wszystkie sprawy się rozwiązują - powiedział celebrans.

Stwierdził, że rodzina potrzebuje siły duchowej, aby przeciwstawić się różnym prądom, które usiłują zniszczyć jej istotę poprzez wprowadzanie różnych alternatywnych definicji rodziny, przez narzucanie dzieciom programów nauczania sprzecznych z wiarą i światopoglądem rodziców. Dodał, że ludzie wierzący mają obowiązek przeciwstawiać się tym ideologiom. - Wszystkim tym innowacjom, łącznie z dewiacjami i tzw. równością płci, którą wprowadza się do programów szkolnych, rodzice mają prawo się przeciwstawić. W kwestiach moralnych szkoła ma nauczać tak, jak sobie życzą. Nikt nie zastąpi rodziców w wychowaniu dzieci, ani Kościół, ani szkoła, ani państwo - mówił hierarcha. Podkreślił, że by w rodzinie nie zabrakło siły do realizowania w świecie swojej misji, potrzebna jest rodzinna modlitwa.

Wskazał, że Kościół zawsze będzie stał na straży życia. - Dzisiaj, kiedy lansuje się cywilizację śmierci, to Kościół, choćbyśmy byli w mniejszości, nigdy nie będzie ani za aborcją, ani za eutanazją. Nie patrzmy na żadne prawo, ustawy, bo wszystko można przegłosować, ale trzymajmy się prawa Bożego - apelował bp Janiak.

Biskup zachęcał do włączenia się dzisiaj o godz. 15.00 w odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego. - W wielu miejscach w świecie ludzie gromadzą się na skwerach, ulicach, w domach, by o godz. 15.00 odmówić koronkę do Miłosierdzia Bożego. Prosiłbym Was, żeby się łączyć, wypraszając Boże Miłosierdzie za wszystkie grzechy, zwłaszcza te najcięższe: zabijania ludzi, niepokoju, prosząc o Jego Miłosierdzie, aby był pokój na świecie i w naszych duszach - powiedział ordynariusz diecezji kaliskiej.

W procesji z darami prezes Regionalnego Związku Pszczelarzy Wielkopolski Południowej Józef Pietraszek i skarbnik Kazimierz Zaleski przynieśli paschał, który zostanie poświęcony i zapalny podczas liturgii Wigilii Paschalnej. Przedstawiciele poszczególnych kół pszczelarzy ofiarowali różne rodzaje miodów i świece.

Po Komunii św. bp Janiak w Kaplicy Cudownego Obrazu św. Józefa Kaliskiego odmówił akt zawierzenia pszczelarzy temu patronowi. Odmówił też modlitwę w intencji III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów.

Pielgrzymkę zakończyła procesja do pomnika bł. Jana Pawła II, przy którym kustosz sanktuarium ks. prałat Jacek Plota odmówił modlitwę dziękczynną za kanonizację św. Jana Pawła II.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"To jest najpiękniejsza promocja rodziny"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.