"To najwyższy wyrok, jaki zapadł we Włoszech wobec księdza pedofila". Dostał 20 lat

"To najwyższy wyrok, jaki zapadł we Włoszech wobec księdza pedofila". Dostał 20 lat
(fot. shutterstock.com)
1 rok temu
PAP / kw

Na 20 lat więzienia skazany został w sobotę we Włoszech były ksiądz za czyny pedofilii i posiadanie materiałów pornografii dziecięcej.

Uznano go winnym wykorzystywania seksualnego dziesięciorga dzieci w wieku od 11 do 13 lat. Karę podniósł sąd apelacyjny.

Wyrok wydał sąd apelacyjny w Bari w Apulii na południu, a skazanym jest 57-letni były ksiądz, który czyny te popełnił w 2014 roku.

Sąd pierwszej instancji w Foggii skazał go wcześniej na 18 lat, a sąd apelacyjny karę tę podniósł jeszcze o dwa lata. Ponadto wymierzył mu karę grzywny w wysokości 150 tysięcy euro.

To najwyższy wyrok, jaki zapadł we Włoszech wobec księdza pedofila.

Początkowo - jak wyjaśniły włoskie media - prowadzono postępowanie w sprawie jednego czynu pedofilii popełnionego przez księdza. Następnie śledczy odkryli inne przypadki. Wszystkie te czyny zostały popełnione w tym samym roku.

Ksiądz - podała Ansa - przez miesiące gwałcił dzieci, które zostały powierzone jego opiece jako trenerowi drużyny piłkarskiej i nauczycielowi w świetlicy szkolnej.

Ksiądz został w 2012 roku wydalony ze stanu kapłańskiego z powodu "ciężkich przestępstw" wobec dzieci. Od czterech lat przebywa w więzieniu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adam Żak SJ
18,83 zł
26,90 zł

Rozliczenie z problemem pedofilii w polskim Kościele

Ujawnienie skali wykorzystywania seksualnego nieletnich przez osoby duchowne wstrząsnęło Kościołem w Polsce i na świecie. Reakcje hierarchów były skrajne: od lęku przed ujawnieniem długo skrywanej prawdy po chęć...

Skomentuj artykuł

"To najwyższy wyrok, jaki zapadł we Włoszech wobec księdza pedofila". Dostał 20 lat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.