"To pokazuje, że Kościół się teraz obudził". Kard. Nycz spotkał się w Sejmie z protestującymi rodzinami osób niepełnosprawnych

"To pokazuje, że Kościół się teraz obudził". Kard. Nycz spotkał się w Sejmie z protestującymi rodzinami osób niepełnosprawnych
(fot. PAP/Radek Pietruszka)
3 lata temu
KAI/ ed

- Kościół pokazuje nam, że nas wspiera, obdarza nas Bożą miłością i że będzie robił wszystko, by było nam tutaj lżej - powiedziała dziennikarzom po spotkaniu jedna z protestujących Marzena Stanewicz, mama niepełnosprawnego Adriana.

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz spotkał się w sobotę rano z rodzinami osób niepełnosprawnych, protestującymi już czwarty tydzień w Sejmie. Kardynał zapewnił protestujących o duchowym wsparciu i pomodlił się z nimi.

Kard. Nycz spotkał się w Sejmie z protestującymi rodzinami osób niepełnosprawnych. Czytaj więcej >>

Spotkanie rodzin z kard. Kazimierzem Nyczem potrwało ok. 45 minut. Zdaniem liderki sejmowego protestu Iwony Hartwich, inicjatywa jego organizacji wyszła od strony kościelnej.

- Kardynał powiedział, że w końcu zrozumiał, w czym tkwi problem, że należałoby tej grupie pomóc. [Powiedział], że będzie się z całego serca o to modlił - powiedziała po spotkaniu Iwona Hartwich, mama niepełnosprawnego Kuby.

(fot. PAP/ Radek Pietruszka)

Cieszymy się, że jest poparcie ze strony Kościoła

"To pokazuje, że Kościół się teraz obudził i pokazuje nam, że nas wspiera, obdarza nas Bożą miłością i że będzie robił wszystko, by było nam tutaj lżej - dodała Marzena Stanewicz, mama niepełnosprawnego Adriana. Kardynał Nycz przybył do Sejmu krótko po godz. 10.00.

Przywitawszy się na korytarzu nad sejmowym holem z rodzicami i opiekunami oraz osobami niepełnosprawnymi, zapewnił ich o nieustającej modlitwie swojej i warszawskich zgromadzeń zakonnych w intencji poprawy sytuacji protestujących. Następnie zainicjował modlitwę "Ojcze nasz" i "Pod Twoją obronę".

- Bardzo się cieszymy, że jest poparcie ze strony Kościoła - odpowiedziały protestujące matki. Po modlitwie kardynał pobłogosławił rodziny. Pozdrowił też dziennikarzy relacjonujących protest. Następnie kard. Nycz i protestujący przeszli do jednej z sejmowych sal, gdzie rozmawiali bez udziału kamer.Kardynałowi towarzyszyli rzecznik archidiecezji warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński i osobisty sekretarz metropolity ks. Matteo Campagnaro.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zebrał i opracował Piotr Żyłka
13,39 zł
19,12 zł

Fenomen Franciszka, efekt Franciszka, franciszkomania

Określenia są różne, ale wszystkie próbują opisać to samo zjawisko. Od 13 marca 2013 roku świat nadstawia ucha i uważnie słucha, a z Watykanu płyną słowa, które nie...

Skomentuj artykuł

"To pokazuje, że Kościół się teraz obudził". Kard. Nycz spotkał się w Sejmie z protestującymi rodzinami osób niepełnosprawnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.