Tomasz Samołyk znika z YouTube. Hakerzy zaatakowali konto znanego influencera

Tomasz Samołyk znika z YouTube. Hakerzy zaatakowali konto znanego influencera
Tomasz Samołyk (fot. Tomasz Samołyk 2 / YouTube.com)
gosc.pl / tk

Hakerzy zaatakowali kanał znanego katolickiego influencera Tomasza Samołyka, co doprowadziło do zniknięcia z serwisu YouTube jego wszystkich filmów. Twórca otworzył nowy kanał i zachęca do śledzenia i subskrybowania.

Kim jest Tomasz Samołyk?

„Tomasz Samołyk to twórca internetowy, który od kilku lat prowadzi jeden z popularniejszych katolickich kanałów na YouTube, gdzie zgromadził ponad 100 tysięcy subskrybentów” – czytamy na portalu gość.pl.

Samołyk przedstawiał w filmach swój pogląd na bieżące tematy dziejące się w Kościele i na świecie. Przeprowadzał ciekawe rozmowy z ludźmi zaangażowanymi w działalność na rzecz Kościoła.

Atak hakerów na jego konto nastąpił w piątkowy wieczór, 18 listopada. „Początkowo kanał zmienił nazwę na Tesla Live i nadawał anglojęzyczną transmisję połączoną ze zbiórką pieniędzy, zaczęły również znikać wcześniejsze filmy Samołyka” - podaje gość.pl.

Wieść o hakerskim ataku szybko rozeszła się w mediach społecznościowych i mimo podjętych starań o ocalenie kanału i wsparcia wielu polskich influencerów, wszystkie filmy Tomasza Samołyka zniknęły z serwisu YouTube.

W poniedziałek, 21 listopada twórca otworzył nowy kanał. Samołyk opublikował na nim materiał, w którym wyjaśnia, co się stało oraz mówi jaka będzie jego przyszłość na YouTube. - Nie ukrywam, że wciąż mam dużą nadzieję, że ten kanał zostanie odzyskany – mówi katolickie twórca w filmie na nowym kanale „Tomasz Samołyk 2”.

Obejrzyj film Tomasza Samołyka

Źródło: gosc.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Światowa polityka. Wielkie skandale. Potężni influencerzy.

Impulsywnie, bez doradców, nie zawsze na trzeźwo. Tak za pomocą twittera komunikują się dziś ze światem władcy atomowych imperiów, politycy i dziennikarze. Do poważnego międzynarodowego kryzysu może doprowadzić jeden...

Skomentuj artykuł

Tomasz Samołyk znika z YouTube. Hakerzy zaatakowali konto znanego influencera
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.