Top modelka namawia do życia w czystości

Top modelka namawia do życia w czystości
KAI / drr

Była finalistką programu "America’s Next Top Model", rozchwytywaną modelką na nowojorskich wybiegach, dziś namawia nastolatki do życia w czystości i ostrzega przed kłamstwami, jakie im oferuje świat mody i show biznesu.

31-letnia Leah Darrow promuje na całym świecie program "Pure Fashion" (Czysta Moda), a na filmach reklamowych często zobaczyć ją można odmawiającą Różaniec, cytującą homilie Benedykta XVI i katolicki katechizm. Proponowany przez nią program ma pomóc dziewczynom w wieku od 14 do 19 lat "odkryć i potwierdzić ich wrodzoną wartość i autentyczną kobiecość".

W rozmowie z tygodnikiem "National Catholic Register" Darrow podkreśla jak ważna jest dla niej wiara katolicka, w której wzrastała w rodzinnym domu na farmie w stanie Oklahoma. Opowiada także o tym, jak jej kariera modelki w pewnym momencie zaczęła kolidować z wyznawanymi wartościami, jak oddalała ją od wiary. Pewnego dnia, relacjonuje, zrozumiała, że żyjąc w ten sposób "traci duszę" i przestaje być sobą. Po tym intensywnym przeżyciu religijny, gdy w ciągu kilku sekund zobaczyła w jak opłakanym stanie jest jej dusza, zrezygnowała z pozowania i wróciła do rodziny, do Kościoła.

- W branży modelingu godność osoby na ogół ma niewielkie znacznie. Jest się tylko ciałem. W tym przemyśle jest mnóstwo ludzi smutnych, choć skrzętnie to ukrywają - dodaje Darrow.

DEON.PL POLECA

Leah wyjaśnia, że program "Czysta moda" definiuje piękno osoby w sposób pogłębiony, wielowymiarowy. Chodzi tu nie tylko o piękno zewnętrzne, ale także kształtowanie charakteru. Program ma także pomóc młodym dziewczynom nabrać pewności siebie i żyć skromnie w poczuciu własnej wartości.

Dla Darrow "czystość" oznacza także powstrzymywanie się od plotek czy mówienia złych rzeczy o innych. Akcentuje też wagę przedmałżeńskiej abstynencji seksualnej, która ma zapewnić w przyszłości szczęśliwą relację z tym jedynym wybranym mężczyzną, małżonkiem.

Jednocześnie ośmiomiesięczny program uczy nastolatki poruszania się, dbania o wygląd zewnętrzny, wyrażania się. Do uczestnictwa w "Pure Fashion" Darrow namawia, spotykając się z ludźmi na całym świecie." Program związany jest z Regnum Christi, apostolskim ruchem Kościoła katolickiego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Top modelka namawia do życia w czystości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.