Tragiczna śmierć księdza na Rysach. "Zachwiał się i runął w przepaść"

Tragiczna śmierć księdza na Rysach. "Zachwiał się i runął w przepaść"
(fot. KSM / facebook.com //Aneta Andrzejewska / Unsplash)
PAP / krakow.wyborcza.pl / kk

Do śmiertelnego wypadku doszło w środę na szlaku na najwyższy szczyt w Polsce – Rysy - poinformował ratownik dyżurny TOPR Krzysztof Długopolski.

Do wypadku doszło tuż po południu, centralę TOPR w Zakopanem poinformowali świadkowie zdarzenia. Ratownicy, którzy na miejsce dotarli na pokładzie śmigłowca, odnaleźli ciało turysty, który spadł z dużej wysokości.

"Około 150-metrowy upadek zakończył się jego śmiercią. Akcja była utrudniona ze względu na dużą liczbę turystów, którzy znajdowali się na szlaku" - informuje Edward Lichota ratownik dyżurny TOPR.

Jak informuje krakowska "Gazeta Wyborcza" z relacji świadków wynika, że mężczyzna w pewnym momencie zachwiał się i runął w przepaść.

DEON.PL POLECA

Tragicznie zmarłym okazał się  ks. Jaromir Buczak, asystent oddziału KSM z Trzciany. Poinformowało o tym Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z Tarnowa,.

"Księże Jaromirze, dziękujemy za zawsze otwarte i radosne serce, a także nieustanną gotowość i świadectwo swojego życia. Spoczywaj w pokoju. Z serca prosimy Was wszystkich o modlitwę - w intencji Duszy Śp. Księdza Jaromira, jak również w intencji wszystkich Jego Bliskich" - napisali na Facebooku.

 

W Tatrach panuje słoneczna, zachęcająca do górskich wypraw pogoda, a ruch turystyczny na szlakach jest bardzo duży. Przed popularnymi szczytami tworzą się kolejki oczekujących na wejście. Tak jest na szlakach wyposażonych w sztuczne ułatwienia np. na Giewont, Rysy czy Orlą Perć.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

Tragiczna śmierć księdza na Rysach. "Zachwiał się i runął w przepaść"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.